× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
aloes
Informacje

Aloes – najprawdziwszy nektar bogów dostępny dla każdego śmiertelnika

O aloesie krąży wiele legend i rozmaitych opinii. Wiele osób zachwala jego kosmetyczne właściwości, inni podkreślają olbrzymie znaczenie dla przyspieszenia procesu gojenia ran. Czy jednak wiedzieliście, że aloes można także pić? Jaki wpływ na zdrowie człowieka ma wprowadzenie go do codziennej diety? O tym opowiemy poniżej.

Aloesowy koktajl składników aktywnych

Aloes jest rośliną o chyba najbogatszym składzie. W jego miąższu znajduje się ponad 150 substancji aktywnych, które intensywnie oddziałują na zdrowie człowieka. Są to przede wszystkim witaminy (w tym niezmiernie cenne z grupy B, a także A, C i E). Ponadto aloes jest źródłem aminokwasów, składników mineralnych, polisacharydów. W niewielkich ilościach pojawiają się w nim nawet nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy omega-6.

Picie aloesu – dlaczego warto?

Powszechnie zwykło się stosować aloes zewnętrznie, zwłaszcza jako żelowy opatrunek na rany. Ma on bowiem działanie mocno bakteriobójcze, antywirusowe i przeciwzapalne. Koi i przyspiesza leczenie wszelkich schorzeń skórnych.

Jednak to nie jeszcze wszystko. Aloes warto także stosować wewnętrznie. Najlepiej przyjmować go w formie soku, wytwarzanego z miąższu tego przydatnego sukulenta.

Dlaczego warto go pić? Poniżej podajemy kilka najważniejszych przyczyn.

Zęby i jama ustna w dobrej formie

Picie aloesu, a nawet stosowanie go do płukania jamy ustnej wspiera leczenie urazów i stanów zapalnych błony śluzowej i dziąseł. Wielu badaczy zwraca uwagę na zbawienny wpływ aloesu na same zęby. W jaki sposób działa? Przede wszystkim, zmniejsza prawdopodobieństwo występowania próchnicy oraz ogranicza narastanie płytki nazębnej, zbudowanej w głównej mierze z bakterii. W prosty sposób przeciwdziałamy zatem wytwarzaniu się kamienia nazębnego. Dzięki aloesowi możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Leczenie żołądka

Regularne picie aloesu wpływa bardzo pozytywnie na kondycję żołądka. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, miąższ aloesowy ma właściwości przeciwzapalne i kojące. Z tego powodu służy jako doskonałe wsparcie w procesie leczenia wrzodów żołądka oraz wszelkich nadżerek błony śluzowej w górnych odcinkach układu pokarmowego. Przynosi także ulgę przy nieprzyjemnych objawach refluksu, łagodząc podrażnienia w przełyku i jamie ustnej.

Zdrowe jelita

W skórce aloesu znajdują się antrachinony, czyli naturalne substancje przeczyszczające. Stosowane w rozsądnych ilościach pomagają oczyścić organizm z resztek po procesie przemiany materii, które zalegająją w poszczególnych odcinkach układu pokarmowego. Szczególnie jest to przydatne w przypadku jelit. Antrachinony pomagają pozbyć się resztek pokarmowych, oczyszczają kosmki jelitowe, które zaczynają pracować efektywniej. Dzięki temu, poprawia się wchłanianie substancji odżywczych, które z łatwością rozprzestrzeniają się po całym organizmie.

Aloesowe przyspieszenie metabolizmu i spalanie tłuszczu

Coraz częściej zauważa się także, że aloes, dzięki właściwościom przeczyszczającym i detoksykacyjnym, przyspiesza metabolizm. Dzięki temu, spożywane pokarmy są efektywniej przetwarzane i nie odkładają się w formie niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób, aloes potrafi wspomagać skuteczny i zdrowy proces odchudzania.

Wewnętrzne wsparcie pielęgnacji

Spożywanie aloesu ma także olbrzymi wpływ na poprawę wyglądu skóry. O ile szczególnie zwraca się uwagę na stosowanie kremów, balsamów i żelów aloesowych na skórę, to także regularne picie soku z tej rośliny potrafi być niezmiernie pomocne.

Zawarty w nim koktajl witaminowy, minerały i substancje o działaniu antyoksydacyjnym wspomagają regenerację skóry od wewnątrz, poprawiają jej koloryt i ogólną kondycję. Przeciwutleniacze usuwają też rodniki, które wpływają na postępowanie procesu starzenia. Picie aloesu stanowi zatem eliksir młodości, do którego mamy dostęp wszyscy.

Aloes – eliksir na wiele schorzeń i problemów

Regularne picie soku z czystego aloesu pomaga w wielu problemach zdrowotnych oraz wspiera kompleksową pielęgnację całego ciała, w tym włosów i paznokci, uzupełniając kosmetykami naturalną, zewnętrzną pielęgnację.

Jeśli pragniemy zatem zachować dobrą kondycję oraz szukamy w pełni ekologicznych preparatów, które posiadają szereg właściwości prozdrowotnych, zdecydowanie warto wprowadzić aloes do codziennej diety. To roślinny skarbiec wielu cennych składników, które są dla nas bardzo przydatne.

Jeśli nie wiesz, jak wykorzystać aloes dla poprawy kondycji zdrowotnej, odwiedź stronę https://najlepszyaloes.pl, na której zamieszczamy wiele ciekawostek i porad, do czego można wykorzystać tę roślinę.