× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
alpenkrauter emulsion
Informacje

Alpenkrauter emulsion – na co pomaga? Właściwości i zastosowanie

Alpenkräuter-Emulsion to przynosząca ulgę maść przeciwbólowa. Receptura, na której jest opracowana, pochodzi z Niemiec, co potwierdza jej niezawodność. Wiele osób kojarzy niemieckie wyroby ze wspaniałą jakością np. czekolada czy piwo, ale również i wyroby medyczne biorą górę. Swoje kojące działanie zawdzięcza naturalnym ziołom alpejskim oraz olejkom eterycznym, cenionym za szerokie spektrum zastosowań. Ma intensywny, ziołowy zapach, który przyjemnie koi zmysły (delikatna aromaterapia). Jeżeli przy obolałych mięśniach, np. po treningu, sprzątaniu czy pracy potrzebujesz natychmiastowej ulgi, będzie to doskonały wybór.

Na co pomaga Alpenkräuter-Emulsion? Zastosowanie

Alpenkrauter Emulsion może być stosowana doraźnie: w stanach napięcia mięśniowego, napadów bólu lub skurczy łydek, albo codziennie i systematycznie jako rozluźniający balsam do masażu, najlepiej po gorącej kąpieli. Po użyciu następuje rozkurczenie spiętych mięśni czy obolałych stawów oraz miłe i kojące uczucie chłodu.

alpenkrauter emulsion

Dzięki nietłustej konsystencji szybko się wchłania i momentalnie przynosi ulgę. Działanie maści, oparte na naturalnych składnikach, daje gwarancję bezpiecznego pozbycia się bólu, trafiając bezpośrednio w punkt zapalny. W przypadku osób cierpiących na skurcze łydek ten produkt również pomoże, ponieważ rozluźniając mięśnie, usunie ich napięcie. W sposób naturalny eliminuje stan zapalny, łagodzi ból i relaksuje. Stosujemy ją zawsze na umytą, suchą skórę w miejscu bólu. Delikatnie wmasowujemy w ciało, pozwalając całkowicie wchłonąć się aktywnym składnikom. Ze względu na silne ekstrakty ziołowe, należy unikać kontaktu z oczami i otwartymi ranami. Maść jest przeznaczona do użytku zewnętrznego.

Dla kogo jest przeznaczony oryginalny Alpenkräuter-Emulsion?

Jest to produkt odpowiedni dla każdego, kto ceni sobie naturalne metody lecznicze, a jednocześnie potrzebuje szybkiego i skutecznego działania. Osoby aktywne ruchowo, posiadające ciężką pracę fizyczną lub sportowcy, mogą cenić ją sobie dzięki poręcznej, metalowej tubie, którą można mieć ze sobą np. w torbie. Znakomicie sprawdzi się u osób chodzących na siłownię czy fitness. Jak wiadomo, przeciążone mięśnie narażone są na urazy czy naciągnięcia, a czasem po prostu przeciążenia. Produkt oddziałuje nie tylko na partie mięśni, ale również i stawów.

Pozwolę sobie przytoczyć typową chorobę cywilizacyjną, jaką w dzisiejszych czasach jest dyskopatia kręgosłupa. Jest to choroba zwyrodnieniowa struktur, powodująca przeróżne dolegliwości bólowe (czasem promieniujące na kończyny). Osoby, które się z nią zmagają cierpią z powodu bólu i przykurczy (w przypadku ucisku na nerwy). Doskonałym rozwiązaniem, aby szybko złagodzić boleść jest sięgnięcie po coś, co działa bezpośrednio na dany obszar. Jeżeli chcemy w bezpieczny sposób przynieść sobie ulgę, bez uciekania się do łykania tabletek przeciwbólowych (które działają po czasie i często są źle tolerowane przez żołądek czy wątrobę), najlepiej sięgnąć po naturalną medycynę.

Alpenkräuter-Emulsion doskonale pomaga w rozluźnieniu i łagodzeniu stanu zapalnego, wnikając głęboko przez skórę, dokładnie tam, gdzie odczuwamy ból. Dla osób w każdym wieku, z wyłączeniem małych dzieci.

Skład Alpenkräuter-Emulsion – prozdrowotne właściwości

Medycyna naturalna znana jest od zarania dziejów. To właśnie dzięki poznawaniu przez naszych przodków niesamowitych, unikalnych właściwości poszczególnych roślin, dziś możemy używać ich na co dzień. W skład balsamu wchodzą specjalnie wyselekcjonowane zioła alpejskie oraz olejki eteryczne, które znane były już w starożytnym Egipcie, Macedonii i w Indiach. Zawiera on m.in. mentol, kamforę, olejki ziołowe, olejek cytrusowy, rozmaryn czy szałwię. Obecność alkoholu pozwala połączyć się olejkom, aby sprawnie ze sobą współgrały. Jest to bardzo znana niemiecka receptura, gwarantującą satysfakcję i uznanie wśród osób stosujących maść.

Prócz działania doraźnego, kiedy dopadnie nas ból, produkt z czasem tonizuje skórę oraz wzmacnia jej barierę ochronną, działając tym samym na zasadzie regularnego stosowania jako balsam. Może być to nasz codzienny, wieczorny rytuał po kąpieli. Olejki ziołowe wnikając w skórę, stymulują jej komórki, dzięki czemu jest ona odżywiona. Naturalna receptura, zastosowana w maści, zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność stosowania wyrobu. Z pewnością składniki pozyskiwane ze środowiska naturalnego posiadają większe grono zwolenników niż te wytwarzane chemicznie i sztucznie. Te drugie bardzo często powodują szereg reakcji niepożądanych i uczuleniowych.

W przypadku specyfików ziołowych ryzyko to jest znikome (jeżeli nie wystąpiła w przeszłości negatywna reakcja na zioła). Większość maści przeciwbólowych skupia się jedynie na uśmierzeniu bólu, jednak produkt marki LACÚRE posiada szerokie spektrum działania.

Opinie o Alpenkräuter-Emulsion

Klienci, którzy sięgnęli po Alpenkräuter-Emulsion, z pewnością stosowali ją od pewnego czasu. Dosłownie na własnej skórze, można przekonać się o jakości produktu i zobaczyć efekty stosowania. Bardzo często ludzie kupują ją z polecenia kogoś bliskiego, ponieważ szukają pomocy w wyborze maści. Jest ceniona za działanie na przeróżne partie ciała: bark, kręgosłup, łydki, kolana, nadgarstki, kark, kostki, a także mięśnie ud czy brzucha.

Alpenkräuter-Emulsion – gdzie kupić?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że produkt z tak unikalną recepturą będzie drogi i trudno dostępny. Jednak firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. Maść jest niedroga, wydajna i łatwo dostępna w popularnych sklepach internetowych takich jak Allegro czy mojanatura.pl. Jeżeli chcemy kupić ją w internecie, najlepiej wpisać w przeglądarce termin “alpenkrauter emulsion” koniecznie z dopiskiem nazwy firmy “LACÚRE”. Jednak należy być czujnym, ponieważ na rynku roi się od producentów oferujących produkty o podobnym składzie do Alpenkräuter-Emulsion LACÚRE. A wiadomo, tylko prawdziwa maść, właściwej firmy zawiera skuteczną recepturę i działa prawidłowo, zgodnie z opisem producenta.

Źródło: https://sklepy-zielarskie.pl/blog/alpenkrauter-emulsion/