× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Amix ISO Prime test recenzja
Informacje

Amix IsoPrime TEST – moja opinia o białku

Odżywki białkowe należą do najbardziej popularnych i jednocześnie najbardziej podstawowych produktów z branży suplementów diety. Ciężko nie zrozumieć ich fenomenu, białko to podstawowy makroskładnik dla każdej osoby, która chce zmienić swoją sylwetkę. Odżywki białkowe dostarczają białko w dużej ilości i w bardzo prosty, wygodny i szybki sposób. W końcu nie zawsze ma się apetyt na duży posiłek. Sprawa ma się inaczej jeśli owy posiłek możemy zastąpić smacznym szejkiem. Mówiąc krócej, odżywka białkowa to idealny dodatek lub zastępstwo posiłku, który jest kluczem do twojej sylwetki. No ale popularność odżywek białkowych wiążę się również z ogromnym wyborem produktów na rynku. Co wbrew pozorom nie jest dobre dla konsumenta. Jakość wielu produktów, zwłaszcza tych z dolnej, atrakcyjnej cenowo, półki, pozostawia bardzo wiele do życzenia. A na suplementach diety, tak samo jak na diecie, nie warto nadmiernie oszczędzać. Z tego powodu, przed zakupem odżywki białkowej, warto zasięgnąć odrobiny informacji na ten temat.

Spis Treści

Dlaczego wybrałem IsoPrime

IsoPrime to izolat białka serwatkowego tzw. WPI produkowany przez Amix Nutrition. Na produkt pierwszy raz trafiłem w jednym ze stacjonarnych sklepów z suplementami diety, który znajdował się w galerii handlowej. Po dosyć długiej rozmowie ze sprzedawcą postanowiłem sprawdzić zachwalany przez niego produkt. Wertując interntet w poszukiwaniu możliwe najlepszej odżywki białkowej, trafiłem również na ranking białek, gdzie IsoPrime plasował się bardzo wysoko. Jednym z argumentów, który przekonał mnie do zakupu jest zawartość białka na poziomie 90%. Jest to o tyle przyjemne, że jedna dedykowana porcja produktu (35g) dostarcza 31,5g czystego białka.

amix iso prime skład
amix iso prime skład

Taka wartość pozwala doskonale stymulować MPS (ang. Muscle Protein Synthesis), czyli proces odpowiedzialny za wzrost i odbudowę naszych mięśni. Jednak drugim argumentem, dla którego wybrałem białko Amix, jest jego surowiec. Omawiany izolat białka jest w 100% wytworzony metodą CFM® (ang. Cross Flow Microfiltration).  Pewnie zastanawiasz się jakie to ma znaczenie? No właśnie ma, i to ogromne. Mikrofiltracja w przepływie krzyżowym to proces opracowany i opatentowany przez irlandzką firmę Glanbia®. Producent ten jest ekspertem w dziedzinie żywienia sportowego i wytwarzaniu produktów mlecznych, witamin i minerałów. Firma działa na ogólną światową skalę, sprzedając swoje produkty w ponad 130 krajach na całym świecie. Glanbia® sprzedaje swoje produkty na niemal wszystkich kontynentach. Jako pierwsza na świecie, opracowała unikatowy sposób oczyszczania koncentratu białka serwatkowego (WPC – Whey Protein Concentrate) w celu uzyskania najczystszego izolatu serwatkowego CFM®. Dzięki temu uzyskano obecnie najlepszy surowiec, który jest wykorzystywany do produkcji odżywek białkowych, a z którego powstał omawiany IsoPrime.

jak powstaje białko CFM
jak powstaje białko CFM

IsoPrime vs inne izolaty białka serwatkowego

No ale kilka słów o tym jak dobry surowiec wykorzystano do produkcji białka, może nie być zbyt przekonujące. Z tego powodu omówmy dokładnie jak powstaje Amix IsoPrimea jak konwencjonalny izolat serwatkowy. Podczas procesu CFM®, białko oczyszcza się za pomocą specjalnie zaprojektowanych, ceramicznych filtrów. Ich konstrukcja sprawia, że przepuszczają jedynie czyste białko serwatki, oddzielając je od tłuszczu, laktozy, cholesterolu i zdenaturowanych białek. Skutkiem tego etapu produkcji jest nieskazitelnie czysty surowiec bez żadnych zanieczyszczeń chemicznych.

Do tego, cały proces przebiega w niskiej temperaturze co pozwala zachować naturalną strukturę białek. Dla kontrastu, konwencjonalne izolaty serwatkowe, wytwarza się najczęściej za pomocą separacji jonowej. Proces ten odbywa się przy udziale wielu substancji chemicznych, przykładowo kwasu solnego czy wodorotlenku sodu. Sprawia to, że końcowy produkt nie jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń a zawartość procentowa białka i aminokwasów jest niższa niż w produkcie sygnowanym znakiem CFM®. Standardowe izolaty białka cechuje wartość procentowa makroskładnika na poziomie około 85%.  Często zawierają dodatkowe wartości tłuszczu i węglowodanów, które odbiegają od pożądanej normy. Odżywki białkowe oparte na produkcie uzyskiwanym metodą CFM® zwyczajnie miażdżą swoją konwencjonalną konkurencję pod kątem jakości surowca i zawartości białka oraz aminokwasów.

IsoPrime TEST

Skład

to element, o którym już dosyć dużo wiesz. Jednak nie wszystko zostało do tej pory powiedziane. IsoPrime to przede wszystkim białko serwatkowe, które dostarcza 90g białka w 100g produktu. W 100gznajdziesz 23g BCAA (ang. Branched Chain Amino Acids), 17,5g Glutaminy i niemal 50g EAA (ang. Essential Amino Acids). Trzeba przyznać, że wartości te robią naprawdę dobre wrażenie. Białko słodzone jest sukralozą, która występuje pod opatentowaną formą Splenda®. Słodzik jak to słodzik, spełnia swoje zadanie. Całość składu dopełnia mieszanka enzymów trawiennych o nazwie DigeZyme®. W jej skład wchodzi amylaza, celulaza, laktaza, lipaza i proteaza. Jest to bardzo przyjemny, rzadko spotykany, dodatek, którego zadaniem jest poprawa absorpcji białka i innych wartości odżywczych z jedzenia. Warto również wspomnieć o naturalnych aromatach, przykładowo kakao. Ogólnie patrząc, skład jest naprawdę solidny i ciężko znaleźć element, który warto byłoby zmienić. Przekładając to ocenę na cyfry, składmożna ocenić na 10.

amix isoprime cfm skład
amix isoprime cfm skład

Smak

to zdecydowanie istotny element w każdej odżywce białkowej. W końcu nikt nie lubi jeść ani pić tego co mu nie smakuje. Tutaj dochodzi dodatkowo fakt, że odżywka białkowa powinna być przyjemnością i zachęcać do jej wypicia. Jak IsoPrime wypada na tle konkurencji pod względem smaku? Dobrze ale bez szczególnej rewelacji. Do tej pory miałem okazję próbować 6 różnych smaków odżywki od Amix. Najbardziej w pamięć zapadł mi aromat “Mocha-Choca Caffe”, który był rewelacyjny. Pozostałe smaki dawały radę chodź nie zaliczyłabym ich do najlepszych rzeczy jakie miałem okazję próbować. Na plusjest mnogość dostępnych smaków. Izolat można dostać w 12 różnych wariantach a to sprawia, że każdy znajdzie coś co spodoba mu się bardziej niż mniej. Reasumując, smak IsoPrima oceniłbym na około 7/10 patrząc na ogół. Sam smak kawy zasługuje na mocną dychę.

Rozpuszczalność

jest ważna. Nie najważniejsza ale na pewno dosyć istotna. Tutaj IsoPrimeponownie wypada zadowalająco. Przez ostatnie miesiące spożywania tego białka nie zauważyłem większych problemów z rozpuszczalnością. Grudy nie powstawały praktycznie nigdy. Białko dobrze mieszało się zarówno z wodą jak i mlekiem. Bardzo dobrze sprawdzało się również jako dodatek do płatków np. owsianych, z którymi tworzy bardzo smaczną i jednolitą masę. Jedyna wada dotycząca rozpuszczalności jest kwestia piany. Mieszany klasycznym szejkerem delikatnie się pieni. Jednak nic nie jest idealne i wszędzie znajdzie się mała. w tym wypadku akceptowalna, wada. Rozpuszczalność można ocenić na 8/10.

Mini wideo przedstawiające proces mieszania:

Amix Nutrition – kilka słów o marce

Powiedzieliśmy sobie już trochę na temat białka. Warto również wspomnieć odrobinę o producencie, któremu zawdzięczamy omawiany izolat serwatkowy. Large Life Limited to firma założona w 2003 roku w Manchesterze. Znana lepiej jako Amix Nutrition, zajmuję się produkcją suplementów diety na szeroką skalę. Firma początkowo zajmowała się sprzedażą na terenie Europy. Obecnie produkty Large Life Limited można spotkać niemal na całym świecie. Posiada bardzo nowoczesne centrum logistyczno-produkcyjne, którego powierzchnia wynosi około 12 tysięcy m². Dzięki temu, ma możliwość sprawnego zaopatrzania swoich klientów w produkty bardzo wysokiej jakości. Produkty Amixa w Polsce dostępne są już od ponad 7 lat a popularność producenta stale rośnie.

Poniżej mini wideo pokazujące proces produkcji suplementów:

Podsumowanie

IsoPrime to solidny izolat serwatkowy od bardzo solidnego producenta. Jest to bardzo dobry wybór zarówno dla początkujących jak i zawodowych sportowców. Odżywka o bardzo imponującym składzie, który poparty jest dobrym smakiem i bardzo dobrymi parametrami związanymi z rozpuszczalnością. Jest bardzo mało elementów, które można traktować krytycznie ponieważ produkt jest zwyczajnie dopracowany. To białko ze średniej półki cenowej, które jest warte uwagi każdej osoby, która dba o swoją formę i regularnie korzysta z suplementów diety.