× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
detoks alkoholowy
Pierwsza pomoc

Detoks alkoholowy – kiedy należy poddać się leczeniu?

Alkoholizm to podstępny nałóg, który potrafi rozwijać się miesiącami, zanim na dobre przejmie kontrolę nad życiem uzależnionego. Zwykle musi minąć trochę czasu, zanim chory zorientuje się, że dotyczy go problem uzależnienia. Milowym krokiem na drodze do wyjścia z nałogu jest jednak uświadomienie sobie konieczności podjęcia leczenia. W poniższym artykule podpowiadamy, jak sobie pomóc i kiedy udać się na detoks alkoholowy.

 

1. Leczenie uzależnień – jedyna droga do wyjścia z nałogu
2. Detoks alkoholowy i co dalej?
3. Leczenie uzależnień – nie bój się prosić o pomoc

Leczenie uzależnień – jedyna droga do wyjścia z nałogu

Wielu chorych miesiącami, a nawet latami tkwi w szponach nałogu, gdyż są przekonani, że panują nad swoim uzależnieniem lub w ogóle wypierają ten fakt ze świadomości. Z czasem w próbę pomocy angażują się bliscy i przyjaciele, którzy próbują uświadomić choremu skalę jego uzależnienia. Osoba uzależniona musi jednak sama podjąć decyzję o wyjściu z nałogu – jest to bowiem kluczowa kwestia, warunkująca powodzenie całego procesu leczenia. Bardzo ważne jest, by poddać się detoksowi alkoholowemu, który pozwoli pozbyć się z organizmu toksycznych substancji. Taki detoks, a następnie kompleksowe leczenie, przeprowadza ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą MedJol – https://medjol.pl.

W ośrodku przeprowadza się także detoks narkotykowy. Znajdą tam zatem pomoc wszyscy uzależnieni.

Detoks alkoholowy i co dalej?

Należy pamiętać, że detoks alkoholowy jest pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu. W ośrodku leczenia uzależnień pod Warszawą przebiega on pod okiem specjalistów, którzy stale monitorują stan zdrowia chorego, zapewniają opiekę podczas detoksu, wykonują odpowiednie badania, a w razie potrzeby stosują środki farmakologiczne. Niezwykle istotnym etapem leczenia jest także terapia alkoholowa, której najlepiej poddać się w ośrodku leczenia uzależnień – możemy mieć wówczas pewność, że otrzymamy najlepszą możliwą opiekę i wsparcie w tak trudnym procesie wychodzenia z nałogu. Zespół psychoterapeutów wyjaśni, czym jest uzależnienie od alkoholu oraz jakie rządzą nim mechanizmy, a także pozwoli dotrzeć do sedna problemów, które być może znacząco wpłynęły na pojawienie się uzależnienia.

Leczenie uzależnień – nie bój się prosić o pomoc!

Choroba alkoholowa nie jest dziś powodem do wstydu. Uzależnienie może przydarzyć się każdemu i nie warto zwlekać z podjęciem leczenia. Niepokojące symptomy, wskazujące na to, że nałóg zbiera swoje żniwo, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie, powinny skłaniać do poszukiwania pomocy. Bliscy i przyjaciele często nie wiedzą, jak pomóc choremu lub sami wypierają ze świadomości skalę problemu. Warto otworzyć się przed najbliższymi i szczerze poprosić o pomoc – wsparcie mentalne przyda się na każdym etapie leczenia. Gdy chory nie czuje się na siłach, bliscy mogą także pomóc w zainicjowaniu kontaktu ze specjalistycznym ośrodkiem leczenia uzależnień.