× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta ketogeniczna
Dieta

Dieta ketogeniczna – W końcu dieta, która działa!

W końcu dieta, która działa!

 Jedna dieta, druga, trzecia – prawie każdy wie, jak to jest szukać dobrego sposobu na szczupłą sylwetkę. Dieta keto jest tą, która może być odpowiedzią na poszukiwania. Sprawdzone działanie, wyraźne efekty oraz zastrzyk energii to istotne zalety. Zalety, które mogą stać się Twoim udziałem, jeśli dostosujesz się do określonych wymagań.

 Dieta ketogeniczna – dieta, która działa

 Pomiędzy licznymi dietami, jakie można znaleźć w Internecie diecie ketogenicznej warto przyjrzeć się bliżej. Jej podstawą jest prawidłowe skomponowanie tłuszczów, węglowodanów i białek w każdym z trzech codziennych posiłków. Przewagę powinny mieć tłuszcze, których ilość ma sięgać od 75% do 90%. To pozwala na mobilizowanie procesu ketozy, spalającego tkankę tłuszczową oraz dostarczany organizmowi tłuszcz. Dzięki temu nie przyrasta ona, a organizm dostaje zastrzyk energii. Dieta ketogeniczna, produkty wymagane w czasie jej stosowania są ściśle określone, gdyż muszą zawierać odpowiednie tłuszcze. Istotne są także przepisy, które można znaleźć w opisie diety keto z jadłopisem. Nie tylko pomagają w uzyskiwaniu oczekiwanych efektów, ale są ciekawe i łatwe do stosowania. Ułatwianą efekty diety ketogenicznej, nawet po stopniowym odchodzeniu od jej stosowania na co dzień. Do zalet keto diety należy zaliczyć również przeciwdziałanie cukrzycy oraz zwiększenie wytrzymałości.

 Czym się różni od innych diet?

Dieta ketonowa nie jest dla wszystkich. Osoby cierpiące na schorzenia wątroby, trzustki, problemy jelitowe, schorzenia nerek nie powinny jej stosować. Jest to bowiem dieta restrykcyjna ze specyficznym jadłospisem, o czym więcej można przeczytać na portalu bonavita.pl w artykule o diecie keto. Od innych diet odróżnia ją głównie podejście do tłuszczów. Zazwyczaj są one ograniczane do minimum, dozwolone tylko niektóre, w niewielkiej ilości. W diecie ketogenicznej odpowiednio dobrane tłuszcze to podstawa, ponieważ przyczyniają się do wywołania stanu ketozy. Nie mogą to być tłuszcze niskiej jakości, powinny pochodzić z pewnych źródeł, zwłaszcza w przypadku tłustego mięsa. Dodatkowym elementem świadczącym, że posiłki ketogeniczne są inne jest zwiększona energia podczas stosowania diety. Zazwyczaj diety powodują spadek energii, zmniejszenie koncentracji. Dieta ketogeniczna i produkty w niej używane dają wręcz przeciwny efekt: poprawiają koncentrację, dodają energii, zachęcają do działania.

dieta ketogeniczna

 Dieta ketogeniczna odzyskaj zdrowie dzięki tłuszczom

 Początkowo dieta keto nie była dietą dla wszystkich. Nadal są w jej stosowaniu pewne, wspomniane już, ograniczenia. Pierwotnie zalecano ją w przypadkach dziecięcej padaczki lekoopornej. Według prowadzonych badań pozwala to złagodzić przebieg padaczki i zmniejszyć ilość ataków. Posiłki ketogeniczne pozwalają nawet na zmniejszenie dawek przyjmowanych leków. Pozytywne rezultaty dla zdrowia dieta keto wykazuje również w zmniejszaniu objawów chorób i schorzeń neurodegeneracyjnych, no. Parkinsona. Nie oznacza całkowitego wyleczenia, lecz efekty diety ketogenicznej to spowolnienie rozwoju schorzenia.  Dieta ketogeniczna, odchudzanie nią daje dobre efekty, chociaż waga nie spada ekspresowo. Można jednak oczekiwać stabilnego spadku oraz utrzymania smukłej sylwetki. Efekt jo-jo występuje znacznie rzadziej. Dietetycy zaznaczają również, że dieta ketogeniczna wpływa korzystnie na osoby cierpiące z powodu cukrzycy oraz chorób nowotworowych. Przy nowotworach daje zastrzyk niezbędnej do walki energii.

 Wnioski

 Wśród licznych diet dieta ketozowa znacząco się wyróżnia. Nie tylko przyczynia się do stabilnego, zdrowego spadku wagi, ale dodatkowo wpływa pozytywnie na ogólne zdrowie organizmu. Nie osłabia go, nie powoduje zaburzeń koncentracji ani snu. Może spowalniać rozwój uciążliwych chorób oraz zmniejszać ich objawy. Produkty w diecie ketogenicznej są dobrej jakości, nie powodują uczucia głodu, a konieczność intensywnego nawadniania się pozwala na poprawę wyglądu.