× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dentysta
Jama ustna

Dlaczego warto regularnie odwiedzać stomatologa?

Dbanie o zęby to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, aby dobrego stomatologa odwiedzać nie rzadziej niż lekarza rodzinnego.

Dlaczego warto dbać o zęby?

Piękny uśmiech jest naszym walorem nie tylko estetycznym, ale także zdrowotnym. Wygląd jest niezmiernie ważny, bo osoby zadbane łatwiej dostają dobre posady, są lepiej traktowane w urzędach oraz wyżej postrzegane w grupach towarzyskich. Najważniejszy jest jednak zdrowotny aspekt posiadania zadbanego uzębienia. Wiele osób, w tym szczególnie mężczyźni boi się odwiedzać stomatologów. Są to obawy w dzisiejszych czasach zupełnie nieuzasadnione, gdyż obecnie nie wykonuje się już bolesnych zabiegów bez znieczulenia. Dodatkowo aktualnie stosowane znieczulenia, jakie ma w ofercie dentysta poznań są nowoczesne, bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Każdy pacjent powinien wiedzieć, że warto dbać o zęby z powodów prozdrowotnych. Zły stan uzębienia może przyczyniać się do chorób serca, nerek oraz powodować uciążliwe bóle głowy. Niektóre badania wykazują nawet związek pomiędzy złym stanem uzębienia a chorobami autoimmunologicznymi i nowotworowymi.

Jak znaleźć dobrego stomatologa?

Jeśli ktoś stale unika wizyt u stomatologa to znak, że nie trafił jeszcze na w pełni profesjonalny i przyjazny gabinet dentystyczny. Pamiętajmy o tym, że obecnie swoje usługi świadczy bardzo wielu stomatologów i możemy sprawdzać różne gabinety i kliniki, nie tylko we własnym mieście. Szukając dobrego stomatologa warto popytać o opinie rodzinę i znajomych. Przydatne referencje znajdziemy także w Internecie pod hasłem dentysta poznańWiele cennych spostrzeżeń na temat gabinetu możemy także wysnuć osobiście. W dobrych gabinetach stomatologicznych lekarze zawsze pracują z pomocą asystentów. Znajdziemy tam nowoczesny sprzęt w tym przede wszystkim mikroskopy i możliwość robienia zdjęć RTG na miejscu. Wiele na temat kompetencji, jakie posiada dentysta dowiemy się z wiszących na ścianach dyplomów i certyfikatów. Najlepsi stomatolodzy stale szkolą się i podnoszą swoje kwalifikacje.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pacjenci powinni mieć nawyk odpowiednio wczesnego zgłaszania się do stomatologa. Jeśli czujemy, że nasz ząb pobolewa w reakcji na nadgryzanie czy kontakt ze słodkim pokarmem to nie czekajmy wiele miesięcy, bo wtedy może pozostać już tylko leczenie kanałowe. Trzeba mieć na uwadze, że we wszystkich dobrych gabinetach są terminy i trzeba zwykle poczekać kilka tygodni na swoją kolej.