suplement diety
Dieta Metody leczenia

Dlaczego warto spożywać suplementy diety i witaminy?

Codziennie oglądając telewizję, słuchając radia jadąc i wracając z pracy oraz mijając witryny aptek widzimy, że co raz częściej reklamowanym produktem medycznym są suplementy diety. Główny nacisk środków medialnych opiewa je jako wybawienie z braku snu, jako środki przeciwzapalne czy też bóle reumatyczne stawów. Zadajmy sobie zatem pytanie, gdyż skoro są one zbawienne dla nas, czym tak naprawdę są. Suplementy diety to w głównej mierze syntetyczne substancje, mające na celu uzupełnienie niedoborów mikro i makroelementów, potrzebnych naszemu organizmowi do sprawnego funkcjonowania. Występują pod różnymi postaciami w celu łatwego spożycia przez poszczególne grupy wiekowe oraz przyswajalność.

Dlaczego suplementy diety?

Wielu z nas może sobie zadawać pytanie: po co mi są potrzebne suplementy diety skoro prowadzę urozmaiconą dietę pełną warzyw i owoców? Odpowiedzi na nie należy szukać w naturze, głównie w aktualnym zmianom w rolnictwie. Jak nam wiadomo, na przełomie ostatniego wieku rolnictwo zmieniło się nie do poznania. Aktualnie rolnictwo nie jest rzemiosłem nauczanym z ojca na syna, tylko produkcją rolną na skalę przemysłową. A jak wiemy, przemysł ma swoje dobre i złe strony. Zaletą tej metody upraw jest fakt, że nie brakuje nam różnorakich produktów na sklepowych półkach, lecz pamiętajmy o wadach.

Jedną z nich bezdyskusyjnie jest to, że produkty te są ubogie w substancje odżywcze. Używanie nawozów syntetycznych przez gospodarstwa rolne, opartych na trzech pierwiastkach pozbawia rośliny możliwości wchłaniania innych. Przez tego typu zabiegi ziemia staje się wyjałowiona i pozbawiona innych pierwiastków, a brak innych pierwiastków w glebie powoduje ich brak w naszym organizmie. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam szeroko reklamowane  suplementy diety. To one właśnie uzupełniają wyżej wymienione niedobory mikro i makro elementów.

Brać czy nie brać – oto jest pytanie

Z każdym nowym rokiem nasza populacja zaczyna zmagać się z kolejnymi chorobami cywilizacyjnymi. Choroby sercowo – naczyniowe, neurologiczne, osteopatyczne czy nowotworowe są tylko nielicznymi zmianami wynikającymi z braku zróżnicowanej diety bogatej w witaminy. Wielu dietetyków klinicznych, lekarzy, rozkłada ręce przy niektórych przypadkach chorobowych. Twierdząc bowiem, że „ ma to podłoże genetyczne ‘’. Niekiedy w takich przypadkach zadamy sobie pytanie: dlaczego ma podłoże genetyczne, skoro nasi rodzice czy dziadkowie nie byli chorzy na tę chorobę? Odpowiedź może być tylko jedna: zła dieta. Pamiętajmy, że nasi dziadkowie czy rodzice żyli w czasach, kiedy to rolnictwo nie degradowało gleb uprawnych, a produkty rolnicze charakteryzowały się głębszym smakiem oraz wyższą zawartością substancji odżywczych.

Zatem czy choroby  cywilizacyjne mogą być spowodowane wyjałowieniem gleb? Z logicznego punktu widzenia, odpowiedź może być tylko jedna: tak. W zaistniałej sytuacji jesteśmy zmuszeni do suplementowania niektórych witamin, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Suplementy diety uzupełniają najważniejsze grupy witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego procesu  biochemicznego naszego organizmu. Reasumując  należy  brać suplementy diety, lecz pamiętając by robić to z głową według zaleceń producenta oraz lekarzy.       

Skuteczne i zdrowe suplementy można kupić tutaj: https://soul-farm.pl/

Dodaj komentarz