× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Dofinansowanie do okularów
choroby oczu

Dofinansowanie do okularów – komu przysługuje i kiedy skorzystać?

Dofinansowanie okularów może nastąpić dzięki pracodawcy, jeżeli dostaniemy od lekarza informację o konieczności stosowania okularów korekcyjnych. Jak je uzyskać i komu przysługuje? Jakie są warunki refundacji okularów? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i korzystaniu z okularów?

1. Refundacja okularów – kiedy powinniśmy je nosić?

2. Dofinansowanie do okularów korekcyjnych – kiedy z niego skorzystać?

3. Na co zwrócić uwagę nosząc okulary?

Refundacja okularów – kiedy powinniśmy je nosić?

Obecnie coraz więcej osób zaczyna mieć problemy ze wzrokiem. Czasem jest to kwestia genetyczna, którą dziedziczymy po rodzicach lub innych bliskich członkach rodziny. Czasem też na pogorszenie wzroku wpływa nasza praca lub ogólne częste nadwerężanie oczu, na przykład przez długotrwałe patrzenie w różnego rodzaju ekrany przy obsłudze monitora ekranowego. Ostrość widzenia tracimy również naturalnie z wiekiem, ze względu na starzenie się organizmu i stopniową degenerację tkanek znajdujących się wewnątrz oka. Jeżeli zaczynamy zauważać, że mrużymy oczy by coś lepiej dojrzeć, mamy problem z widzeniem szczegółów na wieczór lub w nocy, albo nie możemy swobodnie odczytać odległego numeru czy nazwy – na przykład na froncie autobusu – to znak, że powinniśmy udać się do okulisty. W zależności od wykrytej wady wystawi on nam receptę na wykonanie okularów, z którą następnie możemy udać się do optyka. Podobny dokument możemy też uzyskać od lekarza medycyny pracy. Jeśli nie masz wady wzroku możesz kupić okulary zerówki które będą chronić Twój wzrok podczas pracy przy komputerze. Wyposażone są one również w filtr UV który chroni przed nadmiarem promieniowania słonecznego.

Dofinansowanie do okularów korekcyjnych – kiedy z niego skorzystać?

Zwykle zakup okularów to dość droga kwestia. Pomijając designerskie oprawki, same szkła potrafią sporo kosztować, szczególnie gdy wzbogacamy je o dodatkowe powłoki ochronne lub gdy po prostu mamy dużą wadę wzroku. W takiej sytuacji możemy jednak skorzystać z opcji na dofinansowanie zakupu okularów. Jest to możliwe ze strony pracodawcy, gdy otrzymamy od lekarza medycyny pracy zalecenie co do noszenia produktu korygującego wzrok. Dofinansowanie obejmuje soczewki kontaktowe, w związku z czym nie musimy być przywiązani tylko do jednej opcji.

Na co zwrócić uwagę nosząc okulary?

Dofinansowanie do okularów pozwala na zmniejszenie kosztu ich zakupu, jednak dodatkowo warto o nie dbać, aby długo nam służyły. Jeżeli nie nosimy ich akurat na nosie, przechowujmy okulary korekcyjne w przeznaczonym do tego futerale. Warto również zaopatrzyć się w ściereczkę do ich czyszczenia. Współcześnie możemy również powlec szkła powłoką zabezpieczającą przed rysowaniem, co zwiększa koszt okularów, ale za to znacząco wydłuża ich żywotność. Wybierając refundację okularów możemy dodatkowo dopłacić do tej opcji, aby posłużyły nam na dłużej.