× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
opakowania papierowe
Informacje

Druk offsetowy co to dokładnie oznacza?

Druk offsetowy posiada wiele zalet, dzięki którym stanowi lepsze rozwiązanie od druku cyfrowego. Na czym tak naprawdę polega technologia druku offsetowego i kiedy jest ona opłacalna?

Proces

Offset jest techniką druku płaskiego, polega na wykorzystaniu przyciągania, oraz odpychania wody. Podstawą metody offsetowej jest matryca, najczęściej z aluminium, na którą specjalna maszyna nanosi farbę. W miejscach, gdzie ma zostać wykonany nadruk matrycę pokrywa się specjalną substancją, która przyciągnie do siebie tłuste farby, ale odpycha wodę. Proces ten jest kosztowny i długotrwały, ponieważ farba musi wyschnąć. Ten rodzaj druku stosuje się do nadruków produktów takich jak: opakowania jednostkowe, etykiety, instrukcje oraz materiały reklamowe, jak: ulotki, katalogi, kalendarze reklamowe, wizytówki oraz teczki.

Opłacalność

Decyzja na ten typ wydruku ostatecznie powinna zależeć od tego, jak duży nakład druku potrzebujesz i jak bardzo goni Cię czas. Przy masowym nakładzie materiałów offset będzie trafnym rozwiązaniem, dodatkowo raz przygotowana matryca daje nieograniczone możliwości użytkowania.

Tak, więc przygotowanie do druku offsetowego zajmuje sporo czasu oraz wymaga sporych nakładów finansowych, związanych z przygotowaniem produkcji. Pamiętaj, że technologię tego typu wybiera się przy drukowaniu na nietypowym podłożu np. kartonach. Nowoczesne urządzenia pozwalają pokryć drukiem wiele rodzajów powierzchni – mogą być to nie tylko arkusze lub zwoje papieru, ale także samoprzylepny papier etykietowy.

Zalety

Druk offsetowy oferuje ogromną rozpiętość kolorów CMYK, oraz z palety pantone, odcieni złota czy srebra, co w przypadku złożonych i wymagających projektów jest ogromną zaletą. Kolory utrzymują się bardzo długo, kolejną zaletą jest możliwości druku na formatach powyżej SRA3, a także szeroki zakres papierów i materiałów do druku.  Papier zadrukowany można uszlachetniać, np.: nadać mu połysk i trwałość. Nadaje się także na samokopie, kredy, offset, opakowania kartonowe i papier powlekany.

W przypadku offsetu ogromną zaletą jest wysoka jakość obrazu , a także możliwość uzyskania bardzo wysokiej rozdzielczości (DPI) grafik, i wspomniane wcześniej rozbudowane opcje uszlachetniania.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług pełna oferta na www.anstudio.com.pl