implant piersi
Uroda

Duży, jędrny biust naturalnie i bezpiecznie – czy istnieje taka metoda?

Każda kobieta – nawet jeśli nie przyzna tego otwarcie – marzy o pięknym, jędrnym biuście. Nie tylko dlatego, aby budzić zachwyt otoczenia, a w szczególności płci przeciwnej, ale po to, aby po prostu dobrze czuć się we własnym ciele i być z niego zadowoloną. Czy istnieje jednak metoda, która pozwala osiągnąć upragniony efekt w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny? Czas obalić mity!

Każda kobieta – nawet jeśli nie przyzna tego otwarcie – marzy o pięknym, jędrnym biuście. Nie tylko dlatego, aby budzić zachwyt otoczenia, a w szczególności płci przeciwnej, ale po to, aby po prostu dobrze czuć się we własnym ciele i być z niego zadowoloną. Czy istnieje jednak metoda, która pozwala osiągnąć upragniony efekt w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny? Czas obalić mity!

Cudowne środki na powiększanie piersi?

Rozmaite tabletki, maści, kremy, preparaty do samodzielnego wstrzykiwania… Obecnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju specyfików, które reklamowane są jako całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny sposób na szybkie, spektakularne powiększenie piersi. W tym miejscu należy jednak z pełną stanowczością powiedzieć wprost – to mit! Gdyby rzeczywiście istniała tego typu formuła, z całą pewnością „preparaty powiększające piersi” znajdowałyby się w ofercie czołowych koncernów kosmetycznych.

Tego typu „cudowne środki” to wyłudzenie mające na celu przyciągnąć zdesperowane kobiety, które marzą o dużym, jędrnym biuście, jednak nie chcą lub nie mogą zainwestować większej sumy pieniędzy w określone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bądź chirurgii plastycznej. Sam fakt wyłudzenia pieniędzy nie jest niestety najgorszy w całym tym procederze. Najgorsze bowiem jest to, że stosowanie owych środków jest skrajnie niebezpieczne i realnie zagraża zdrowiu i/lub życiu.

Jeszcze raz zatem należy podkreślić – nie ma cudownych tabletek, maści ani innych preparatów na powiększenie piersi!

Naturalnie i bezpiecznie, ale czy efektywnie i… efektownie?

Skoro wszelkie chemiczne wynalazki nie działają, a do tego są niebezpieczne, to może dobrą drogą są sposoby zupełnie naturalne, jak sport, masaże, zrównoważona dieta? Aktywność fizyczna jest niezastąpiona dla organizmu – to fakt, którego nie należy podważać. Regularna aktywność pozwala zachować prawidłową masę ciała, wyrzeźbić sylwetkę i poprawia samopoczucie. Korzyści z niej płynące są nieocenione. I w tym miejscu trzeba jednak jasno powiedzieć – nie istnieją żadne ćwiczenia, które w widoczny sposób powiększają piersi.

Zarówno sport, właściwa dieta i regularne masaże bez wątpienia pozytywnie wpłyną na całościowy wygląd. Spowodują, że skóra będzie jędrna i promienna. Ale nie doprowadzą do widocznego efektu powiększenia biustu.

Chirurgiczne powiększanie piersi

Jednym z najpopularniejszych na świecie zabiegów mających na celu powiększenie piersi jest operacja polegająca na wszczepieniu implantów. Z pewnością współczesne implanty są dużo bezpieczniejsze niż te sprzed kilku dekad, ale trzeba powiedzieć otwarcie – to spora ingerencja w nasze własne ciało, w trakcie której wszczepiane jest ciało obce. Niesie to za sobą ryzyko szeregu komplikacji. Ponadto jest to operacja w pełnym tego słowa znaczeniu, a co za tym idzie, okres rekonwalescencji jest długi i bywa bolesny. Czy zatem istnieje…

…skuteczna i bezpieczna alternatywa?

Tak. Istnieje bardzo skuteczna i jak najbardziej bezpieczna alternatywa. A jest nią tzw. technika przeszczepu autogennego tłuszczu. Za tą tajemniczą nazwą kryje się po prostu przeszczep własnego tłuszczu pacjenta. Pobierany jest on z innych partii ciała, np. z brzucha, bioder czy ud. Przyjemnym „efektem ubocznym” zabiegu jest więc jednocześnie pozbycie się tłuszczu z miejsc, w których stanowi on problem.

Zabieg ten zasługuje na uwagę między innymi dlatego, że jest bezpieczny i mało inwazyjny. Ryzyko powikłań niemal nie istnieje, bowiem w piersi wprowadzana jest własna tkanka tłuszczowa, której organizm nie odrzuci. Efekt zabiegu jest stały, dlatego nie ma potrzeby powtarzania go co jakiś czas (więcej informacji tutaj http://klinikagrzesiak.pl/podniesienie-piersi/). Na zabieg mogą zdecydować się nie tylko kobiety chcące powiększyć biust, ale również te panie, które są poprawić jego jędrność i nadać odpowiedni kształt (niwelując np. asymetrię)

Okres rekonwalescencji trwa średnio 14 dni. W tym czasie należy nosić specjalny biustonosz otrzymany w klinice i unikać nadmiernej aktywności fizycznej.

Strona kliniki: http://klinikagrzesiak.pl

Dodaj komentarz