× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
endoskopowe operacje kręgosłupa
Narząd ruchu

Endoskopowe operacje kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa, czyli choroba krążka międzykręgowego, dotyka coraz młodsze osoby. Siedzący tryb życia, połączony nierzadko ze złą dietą, przyczynia się do coraz powszechniej diagnozowanego wypadnięcia dysku. Jak najskuteczniej poradzić sobie z tą przypadłością?

Endoskopia – skuteczny sposób na leczenie kręgosłupa

Rozwój medycyny daje coraz większej ilości pacjentów szansę na życie w zdrowiu. W przypadku chorób kręgosłupa popularność zdobywa innowacyjna metoda leczenia – operacje metodą endoskopową. Ta nowoczesna technika wykonywania zabiegu pozwala na zrobienie na skórze pacjenta jedynie nacięcia o głębokości do 1 cm. Tak niewiele wystarczy, by wprowadzić między kręgi endoskop, czyli urządzenie, za pomocą którego chirurg usuwa przepuklinę. Więzadła, kości czy mięśnie w okolicy kręgosłupa pozostają nienaruszone, a otaczające tkanki zostają tylko bezpiecznie odsunięte. Specjalista wykonujący zabieg przez cały czas działa bardzo precyzyjnie, obserwując sytuację na monitorze powiększającym obraz. Endoskopia pozwala pokonać większość rodzajów przepuklin kręgosłupa na wszystkich poziomach, w tym I5/S1 (dostęp intralaminarny).

endoskop kręgosłupa

Zalety operacji endoskopem

Innowacyjność tej metody polega przede wszystkim na wyjątkowo małej inwazji w tkanki pacjenta. Jest to główny czynnik odróżniający endoskopowe operacje od operacji klasycznych, tzw. otwartych. Pozwala to więc zastosować leczenie kręgosłupa endoskopem u tych osób, którym wiek lub stan zdrowia nie pozwoliłby na zakwalifikowanie do tradycyjnej operacji. Mała ingerencja w tkanki wiąże się również z innymi korzyściami: pacjent nie traci zbyt dużo krwi, ryzyko zakażenia jest minimalne, a blizny pooperacyjne są niewielkie i szybko się goją. Sama operacja nie trwa długo – endoskopia umożliwia ograniczenie pobytu na bloku operacyjnym do 60 minut. Co więcej, już w ciągu doby po zabiegu rekonwalescent może powrócić do domu! Pozwala to na dochodzenie do siebie w znanym otoczeniu, wśród osób bliskich i ogranicza kontakt ze szpitalną florą bakteryjną. Operacje kręgosłupa metodą endoskopową wiążą się oczywiście również z wymaganiem późniejszej rehabilitacji, jednak i tu mamy dobrą wiadomość – trwa ona zwykle od 4 do 6 tygodni, a więc krócej, niż w przypadku operacji otwartej.

endoskopowe operacje kręgosłupa

Gdzie wykonuje się takie operacje kręgosłupa?

Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe lub miewasz kłopoty z poruszaniem, nie czekaj, tylko już dziś rozpocznij leczenie kręgosłupa. Na wszystkie osoby zainteresowane metoda endoskopową, czeka toruński szpital CitoCare działający w ramach sieci Citomed. Operacje endoskopowe są tu wykonywane przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy korzystają z zaawansowanego technologicznie sprzętu. Dzięki temu są w stanie szybko przywrócić pacjentowi komfort życia, uwalniając go od dokuczliwych objawów dyskopatii. Zarezerwuj wizytę i dowiedz się o możliwość kwalifikacji do zabiegu endoskopowego. Pamiętaj, że krótka wizyta na bloku operacyjnym może dać Ci długoletnią ulgę od bólu i radość życia.