× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
okulista Wrocław
choroby oczu

Gdzie pójść na badanie wzroku?

Co trzeba wiedzieć przed wizytą u okulisty? Gdzie we Wrocławiu jest najlepsze centrum okulistyczne? Odpowiedzi na te pytania szukaj w poniższym tekście.

Kiedy udać się na badanie wzroku (Wrocław)?

Typowe objawy, które mogą świadczyć o pogorszeniu jakości widzenia to ból głowy, mrużenie oczu, rozmazany obraz i trudności w ocenianiu odległości. Wizyta u okulisty pomoże ustalić dokładną przyczynę tych dolegliwości i znaleźć dla nich remedium: receptę na okulary lub soczewki kontaktowe. Choć każdy pacjent może samodzielnie zdecydować o tym, kiedy udać się na badanie wzroku (Wrocław), powyższe wskazania pomogą mu postanowić o rozpoczęciu leczenia wzroku, co jest kluczowe dla zdrowia i komfortu życia.

Gotowe okulary zamiast badania – to błąd

Wiele osób, które czują, że zmysł wzroku pogarsza się, udają się do sklepu lub na targ, by wybrać dla siebie okulary – to najpoważniejszy błąd, z jakim spotykają się okuliści. Badanie wzroku (Wrocław) jest bowiem kluczowe, by poprawnie ocenić wadę a noszenie źle dopasowanych okularów może skutkować jej pogłębieniem się.

Badanie wzroku (Wrocław) – jak często?

Jak często trzeba odwiedzać okulistę, gdy już raz stwierdzona zostanie wada wzroku? Zaleca się, by ponawiać diagnozę co najmniej raz w roku (w przypadku osób noszących okulary) lub częściej (dla pacjentów z soczewkami kontaktowymi regularne wizyty powinny odbywać się raz na sześć miesięcy).

okulary u mężczyzny, brązowe oko, brew

Czym się różni okulista od optometrysty?

Zanim umówisz się na badanie wzroku (Wrocław to miasto z bogatą ofertą specjalistów), dowiedz się, na czym ono polega. Okulista, czyli osoba z którą spotkasz się podczas badania, to lekarz, który zdiagnozuje Twoją wadę wzroku, oceni schorzenia oka i wskaże możliwe rozwiązania: okulary, soczewki lub bardziej zaawansowane leczenie wzroku farmakologiczne lub chirurgiczne.

Optometrysta szczegółowo mierzy możliwości Twojego oka – ustalając odpowiednie parametry i korzystając ze specjalistycznego sprzętu dokładnie dobierze i zaaplikuje soczewki oraz okulary. Do niego można także umawiać się na rehabilitację zmysłu wzroku.

Po gotowy produkt z zaleceniem od okulisty lub optometrysty udasz się natomiast do optyka, czyli fachowca, który dobierze wygodne i właściwe dla Ciebie szkła i oprawki lub soczewki.

Badanie wzroku Wrocław – gdzie się udać?

Wśród wielu ośrodków badania i leczenia wzroku we Wrocławiu, wyróżnia się Wrocławskie Centrum Okulistyczne przy ul. Zakładowej. Po jednym dachem pracują tam eksperci każdej dziedziny niezbędnej do prawidłowej diagnozy i leczenia wzroku a także optyk. Na wizytę we Wrocławskim Centrum Okulistycznym możesz umówić się online.