× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
tupet damski
Informacje

Jak dobrać odpowiedni tupet damski?

Wypadanie włosów to powszechny problem wśród mężczyzn, jak i kobiet. W zależności od intensywności przerzedzenia włosów możemy zdecydować się na perukę lub tupet. W jakich przypadkach warto zainwestować w tupet damski? Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Czym jest tupet?

Tupety damskie to ciekawa alternatywa dla kobiet, które zmagają się z częściowym wypadaniem włosów. Kiedy łysienie dotyczy obszaru w okolicach przedziałka, tupet przykryje przerzedzenia i płynnie wtopi się we własne włosy. Tupety damskie składają się z bazy, do której ręcznie doszywane są syntetyczne lub naturalne pasma. Najczęściej wykorzystywaną bazą jest typ mono wykonany z przewiewnej siateczki. Często spotykana jest również wersja jedwabna z elementami mikroskóry, czyli materiału imitującego naturalną skórę.

Tupety damskie są wykonywane z włosów naturalnych i syntetycznych. Większą jakością wykonana cechują się modele z naturalnymi włosami. Zapewniają dużą wytrzymałość i wysoki komfort użytkowania. Włosy syntetyczne w tupetach bywają nieco sztywne i nadmiernie błyszczące. O ile w przypadku peruk nie ma to aż takiego znaczenia, co przy tupetach sztuczne włókna będą wyróżniać się na tle naszych naturalnych włosów.

Jak skutecznie dopasować tupet?

Tupety damskie występują w kilku rozmiarach. Aby dobrać odpowiedni tupet, należy precyzyjnie zmierzyć łysiejący obszar, najlepiej przy wykorzystaniu centymetra krawieckiego. Najmniejsze tupety z naturalnych włosów mają wymiary 5 cm x 12 cm i sprawdzą się dla osób z niewielkimi przerzedzeniami w okolicach przedziałka i czubka głowy. Największy z tupetów 22 cm x 22 cm jest dobrym wyborem na rozległe obszary łysiejące. Największe rodzaje są często elastyczne, aby przykryć dokładnie skórę z ubytkami. Wybierając produkt, warto zdecydować się na model nieco większy niż dokładne wymiary przerzedzeń, ponieważ spinki clip in muszą być przypięte do zdrowych włosów, aby baza trzymała się stabilnie.

Tupety damskie to ciekawa alternatywa dla peruk, która zyskuje coraz większą popularność. Naturalne włosy są komfortowe w noszeniu i są nie do odróżnienia od naszych własnych w dotyku i wyglądzie. Tupety kobiece z naturalnych włosów o najwyższej jakości oferuje sklep Tanieperuki.pl. Szeroki asortyment produktów pozwala na dobranie idealnego koloru i rozmiaru. Jeśli nie masz pewności, który produkt będzie odpowiedni dla ciebie, sklep oferuje indywidualne konsultacje online, podczas których doświadczeni specjaliści odpowiedzą na twoje pytania.