× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wada zgryzu
Jama ustna

Jak kompleksowo leczyć wady zgryzu?

Wady zgryzu to nieprawidłowości, które z czasem przynoszą przykre konsekwencje w życiu człowieka i jego funkcjonowaniu. Oprócz obniżenia samooceny i braku pewności siebie spowodowanym brzydkim uśmiechem czy deformacją twarzy, są one również przyczyną chorób przyzębia, próchnicy czy zaburzeń w trakcie gryzienia, żucia oraz wymowy. W przypadku większości wad zgryzowych optymalne efekty przynosi tradycyjne leczenie ortodontyczne. Jeżeli jednak u pacjenta występuje wada o charakterze szkieletowym, jest to wskazanie do podjęcia skojarzonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego. W tym przypadku oprócz leczenia ortodontycznego, niezbędna jest operacja ortognatyczna niwelująca wady i deformacje szkieletu twarzy. Klinika w Gdańsku specjalizuje się w ortodoncji , ortognatyce i chirurgii szczękowej. Proces leczenia i opieka nad pacjentem w klinice w Gdańsku zaczyna się od etapu ortodoncji, przez wspólne, wirtualne planowanie zabiegu, następnie wykonanie operacji i kompleksową opiekę pozabiegową. Wszystko po to , by móc szybko wrócić do pełnej sprawności po zabiegu i cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem , ale często nową twarzą.

Jakie wady zgryzu pomoże skorygować operacja ortognatyczna?

Specjaliści z dziedziny ortognatyki zajmują się korygowaniem wad szkieletu twarzy, czyli dysproporcji kości szczęki i żuchwy . Idzie za tym poprawa urody i komfortu życia Pacjenta. Operacja ortognatyczna pomoże nam w zniwelowaniu takich nieprawidłowości, jak:

– wysunięcie lub cofnięcie bródki
– duże dysproporcje wielkości szczęk
– przemieszczenia boczne
– nadmierne zwężenie łuków zębowych,
– ograniczona przestrzeń w obrębie górnych dróg oddechowych,
– zaburzenia proporcji twarzy ze współwystępującą wadą zgryzu.
– i innych chorób czy wad obrębie twarzoczaszki

Aby skorzystać z ogromnych możliwości, jakie niosą ze sobą zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej oferowanych w klinice w Gdańsku, konieczna jest przede wszystkim konsultacja u specjalistów.

Jak przebiega kompleksowe leczenie ortognatyczne?

Współczesna ortognatyka jest bardzo rozwiniętą dziedziną chirurgii twarzowo-szczękowej, która umożliwia nie tylko efektywną korektę wad zgryzu, ale też korektę wyglądu twarzy. Terapia polega na skojarzonym leczeniu ortodontyczno-chirurgicznym. Całkowity czas leczenia wynosi od dwóch do trzech lat. Leczenie rozpoczynamy od założenia aparatu ortodontycznego. Jego celem jest przygotowanie łuków zębowych do zabiegu chirurgicznego, po to, by w chwili operacji idealnie do siebie pasowały. Klinika zaopatrzona w najlepszej jakości urządzenia, pozwala przeprowadzać zabiegi na najwyższym poziomie przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Zaawansowane i ciągle udoskonalane technologie sprawiły, że w wielu przypadkach możliwa jest operacja wady zgryzu realizowana przez jamę ustną. Dzięki temu nie ma potrzeby naruszania ciągłości powłok skórnych. To bezpieczna i efektywna procedura, która umożliwia ograniczenie do minimum wystąpienie ewentualnych komplikacji. Efekt końcowy potrafi odmienić życie pacjenta. Po zabiegu zapewniona jest również opieka fizjoterapeuty, który pomaga przystosować się Pacjentowi do nowych warunków i wrócić jak najszybciej do pełnej sprawności po zabiegu.

Pełną ofertę leczenia wady zgryzu znajdziesz na https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/chirurgia-ortognatyka.

Efekty operacyjnego leczenia wady zgryzu

Ortognatyka jest dedykowana pacjentom, u których standardowe leczenie ortodontyczne nie jest w stanie przynieść pożądanych efektów. Zabiegi prowadzone przez specjalistów umożliwiają nie tylko skuteczne poprawienie zgryzu, ale również ogólnej estetyki twarzy. Przekłada się to na wyższą samoocenę i często dużą poprawę komfortu życia. Po operacji polepsza się wymowa, a gryzienie, żucie i połykanie pokarmów przestaje sprawiać problemy , czy dyskomfort. Pacjenci po operacji ortognatycznej dostają nie tylko piękny uśmiech , ale też nową twarz. Pacjenci są bardziej otwarci, pewniejsi siebie , łatwiej nawiązują kontakty, realizują się w pracy zawodowej, a przede wszystkim częściej się uśmiechają i żyją pełnią życia.