× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
egzema
Choroby skóry

Jak leczyć egzemę domowymi sposobami? Sprawdź!

Każdy chciałby mieć nieskazitelnie piękną oraz gładką skórę. Niestety nie każdemu jest to dane. U niektórych osób bowiem pojawiają się różnego rodzaju choroby. Do takich między innymi zalicza się egzema. Jest to choroba skóry, która występuje u dosyć sporej grupy ludzi i jest niezmiernie uciążliwa. Pojawia się poprzez zetknięcie zewnętrznej powierzchni skóry z różnego rodzaju alergenami lub innymi substancjami, jakie uczulają. Swój największy wyrzut ma w fałdach skóry, dłoniach, a także w okolicy górnej części tułowia. Niestety daje o sobie znać nie tylko tym, że pojawiają się bąble i wysypka ale także skóra w chorym miejscu strasznie swędzi. Dlatego każdy chce, aby przynajmniej złagodzić jej objawy. W tym celu z pomocą przychodzą sprawdzone domowe sposoby, które potrafią zdziałać na prawdę cuda.

Domowe sposoby na leczenie egzemy

Godną uwagi i prostą, a także szybką w przygotowaniu jest papka z sody oczyszczonej. To też, aby ją przygotować wystarczy mieć 1/3 szklanki wody i łyżeczkę sody oczyszczonej. Te dwa składniki we wskazanej ilości należy wymieszać do uzyskania jednolitej masy i nałożyć na chore miejsce na kwadrans. Następnie zmywamy i nakładamy krem nawilżający. Kolejnym specyfikiem przynoszącym ulgę jest sok z aloesu. Wystarczy wacik nasączyć sokiem i zrobić okład na miejsce, w którym występuje zmiana skórna. Najlepiej, aby okład ten był nałożony przez kilkanaście minut. Także bardzo dobrze sprawdza się ocet jabłkowy i olej kokosowy, ponieważ łagodzi stan zapalny skóry. Dlatego również nasączamy nimi wacik i robimy okład na chorą partię skóry. Doskonałym domowym sposobem na walkę z egzemą są kąpiele solne, gdyż redukują zaczerwienie skóry, niwelują swędzenie oraz wygładzają ją. Z racji tego warto do codziennej kąpieli dodać kilka łyżeczek sody. Także zbawiennie na egzemę działa codzienna piętnastominutowa kąpiel z płatkami owsianymi. W tym przypadku jednak najpierw należy zmielić płatki na pył, następnie wsypać je do wanny i dopiero wówczas napełnić ją wodą.

Jak długo należy stosować domowe specyfiki na egzemę?

To jak długo trzeba będzie stosować domowe metody na egzemę zależy od stopnia jej nasilenia. Dlatego zaleca się, aby jak tylko pojawią się pierwsze objawy egzemy to już wtedy zacząć chociażby okłady kąpiele. Wszystko to bowiem za sprawą tego, że im wcześniej zadziałamy tym szybciej uzyskamy zamierzony efekt. Jednakże trzeba się przygotować na to, iż nawet jeśli dosyć szybko się zadziała, to przynajmniej 4 tygodnie będzie trzeba poświęcić, aby doprowadzić skórę do w miarę dobrego wyglądu.

Domowe sposoby są więc dosyć skuteczne w walce egzemą, mimo tego, że to bardzo uciążliwa choroba, jaka potrafi na prawdę bardzo odbić się na naszym dotychczasowym życiu. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby domowe metody stosować sumiennie oraz regularnie, ponieważ tylko wówczas można znacząco zredukować jej objawy. Uczucie ulgi chociażby na chwilę w tej chorobie jest na prawdę bardzo ważne. To też warto to czynić nawet po to, aby na kilka godzin zapomnieć o egzemie.

Więcej informacji znajdziecie na: https://febumed.pl/porady/333-Egzema-przyczyny-objawy-leczenie