× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
jak dbać o rzęsy
Informacje

Jak prawidłowo dbać o rzęsy? Kilka patentów

Każda kobieta chciałaby cieszyć się pięknymi i długimi rzęsami. Na ich wygląd wpływa jednak mnóstwo czynników: od stresu i niewłaściwej diety począwszy, na nieumiejętnym demakijażu skończywszy. Istnieją jednak sposoby, które mogą sprawić, że rzęsy będą wydawały się zdrowe, długie i dobrze odżywione. Jak więc w prawidłowy sposób o nie dbać?

Dobierz odpowiedni kosmetyk

Pewnie jak większość kobiet nie wyobrażasz sobie wyjścia z mieszkania bez pomalowanych rzęs. Pamiętaj jednak, że rzęsy też potrzebują odpoczynku od kosmetyku, dlatego kiedy tylko możesz – rezygnuj z nakładania tuszu ( np. podczas spędzanego w domu weekendu). Jeżeli już decydujesz się na nałożenie tuszu – staraj się unikać kosmetyku wodoodpornego. Usunięcie go z powieki jest zdecydowanie trudniejsze, często wymaga też użycia mocniejszego kosmetyku, co może wpłynąć na osłabienie rzęs.

Zrezygnuj z nawyków, które niszczą rzęsy

Co może osłabić rzęsy? Nadużywanie zalotki wpływa na kondycję rzęs. Warto więc wykorzystywać ją tylko podczas szczególnych okazji. Podobnie wygląda sytuacja ze sztucznymi rzęsami –  gęste rzęsy wyglądają naprawdę atrakcyjnie, jednak nieumiejętnie przyklejane i usuwane mogą uszkodzić naturalne mieszki włosowe. Pamiętaj też o tym, by w codziennych sytuacjach starać się nie trzeć oczu.

Umiejętnie przeprowadzaj demakijaż

Demakijaż jest bardzo ważny, również w przypadku rzęs. Niestety, właśnie podczas tej czynności może dochodzić do łamania rzęs, ich wypadania i osłabiania. Dlaczego? Wszystkiemu winny jest niewłaściwie dobrany preparat do demakijażu oraz niewłaściwa technika usuwania kosmetyku z rzęs. Do demakijażu wybieraj produkty do skóry wrażliwej, nieposiadające w swoim składzie alkoholu. Nie pocieraj rzęs, tylko nasącz wacik preparatem i na chwilę przyłóż go do oczu – tusz się rozpuści, a Ty nie połamiesz rzęs przez zbyt mocne ich pocieranie. Pamiętaj też, że tuż z rzęs należy zmywać codziennie – w przeciwnym wypadku rzęsy bardzo szybko staną się osłabione!

Spa dla rzęs

Od czasu do czasu zafunduj swoim rzęsom domowe SPA. Możesz skorzystać z gotowych preparatów dostępnych w sklepach bądź zastosować domowe sposoby. Możesz w tym celu wykorzystać olejek rycynowy, olej kokosowy bądź oliwę z oliwek. Olejowanie rzęs sprawi, że mieszki włosowe będą odżywione a rzęsy odzyskają elastyczność. Trudno jest Ci się przekonać do olejowania? Świetnie sprawdzi się także odżywka Eleverlash. Zafunduj swoim rzęsom okład z zielonej herbaty, która w naturalny sposób wzmocni mieszki włosowe. Warto też wykonać masaż powiek przy linii rzęs – pobudzi on mieszki włosowe do wzrostu.