× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
marketing w branży medycznej
Informacje

Marketing w branży medycznej – jak promować gabinet w Internecie, żeby zwiększyć liczbę klientów?

W dobie Internetu oraz dostępnych platform w łatwy i szybki sposób możemy wpłynąć na rozwój naszego (medycznego) biznesu. Marketing medyczny posiada wiele narzędzi, które skutecznie podniosą popularność Twojej kliniki w Google, a tym samym zwiększą liczbę odwiedzających cię klientów. Należy zadbać o media społecznościowe, prawidłowe SEO, mailing do klientów czy reklamy google ads – brzmi dość strasznie? Na szczęście są firmy, które pomogą ci w tych działaniach kompleksowo. Dziś poznasz podstawowe sposoby marketingu medycznego, które nie tylko zwiększą widoczność twojej firmy w Internecie, ale też przełożą się na ilość odwiedzających cię pacjentów.

Czym jest marketing medyczny?

Może zacznijmy od tego, czym  jest marketing medyczny. Są to działania w Internecie, których celem jest wypromowanie gabinetów oraz specjalistycznych klinik z branży medycznej. Odpowiednio prowadzone kanały społecznościowe, wizytówka oraz opinie w Google sprawiają, że nasza firma jest bardziej widoczna w Internecie. Wyróżnia się na tle konkurencji, a tym samym dociera do szerszego grona odbiorców – co oczywiście przekłada się na liczbę klientów. Tradycyjne formy reklamy powoli stają się coraz mniej skuteczne, dlatego warto zacząć inwestować w marketing medyczny.

Dla kogo jest marketing medyczny?

Jeśli jesteś właścicielem placówki z branży medycznej, to powinieneś zainteresować się marketingiem medycznym. Własna przychodnia? Gabinet rehabilitacji? Pracownia USG? Klinika medycyny estetycznej? Jak zainteresować potencjalnych klientów? Jak do nich dotrzeć? Najlepszym sposobem jest marketing medyczny w Internecie. W dzisiejszych czasach to właśnie Internet ma największą moc. Czegokolwiek szukamy, najpierw robimy to w Internecie. Szukamy dobrego lekarza? Wpisujemy zapytanie w Google i działamy – czytamy opinie innych ludzi, przeglądamy media społecznościowe. Liczy się czas – dlatego najczęściej decydujemy się na specjalistę, który widnieje na pierwszych pozycjach w Google i który wyróżnia się dobrą opinią, za czym oczywiście stoi też odpowiednia reklama.

Marketing medyczny – od czego zacząć?

Zadbaj o stronę internetową swojego gabinetu

Jest to zadziwiające, jednak wciąż – w dobie Internetu można znaleźć gabinety, które nadal nie posiadają  własnej mobilnej lub responsywnej strony www. Jest to ogromny błąd, ponieważ znaczna większość pacjentów w pierwszej kolejności szuka informacji Internecie. Jest to najwygodniejsza i najszybsza metoda szukania  informacji, dlatego nie może cię tam zabraknąć! Jako właściciel gabinetu być obecny w Internecie, a twoja klinika powinna mieć stronę internetową. Gabinet, który ma własną stronę www, wzbudza zaufanie jako profesjonalna placówka – w której pracują profesjonaliści . Na stronie Internetowej koniecznie zaprezentuj swoją ofertę, opisz lekarzy, ich doświadczenie i przedstaw korzyści płynące z wybrania właśnie tego miejsca. Decydując się na budowę strony internetowej wyprzedzisz konkurencję – bo wciąż wiele gabinetów jej nie posiada. Bez obaw – nie musisz uczyć się obsługi wordpressa – możesz zatrudnić firmę, która przygotuje stronę Internetową pod twoje potrzeby.

Postaw na lokalne pozycjonowanie i zdobądź pacjentów z twojego regionu

Jeśli szukamy specjalisty z danej dziedziny, to w pierwszej kolejności stawiamy na gabinety, które znajdują się niedaleko naszego miejsca zamieszkania, dlatego nie możesz zapomnieć o pozycjonowaniu lokalnym. Marketing medyczny w dużym stopniu powiązany jest z lokalizacją, w której znajduje się twój gabinet. Wyszukiwarka Google w pierwszej kolejności wyświetla propozycje, znajdujące się najbliżej twojej geolokalizacji, dlatego tak ważne jest umieszczenie odpowiednich słów kluczowych na swojej stronie internetowej oraz innych kanałach . Należy również zadbać o własną wizytówkę Google moja Firma oraz Google Maps – wtedy osoby znajdujące się w pobliżu, jeszcze szybciej otrzymają informacje o twojej klinice.