× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
alergia
Alergia

Jak radzić sobie z alergią

Alergia jest schorzeniem, które dotyka wiele osób. Chorują dzieci, dorośli, a choroba ta może pojawić się u osoby w dowolnym wieku – nieraz zaczynają chorować osiemnastolatkowie, czasami alergia pojawia się u czterdziestolatków – jest to jak najbardziej typowe dla tej choroby. Najważniejsze jest szybkie zdiagnozowanie alergii i określenie, co ją powoduje. W tym celu trzeba wykonać testy, które pozwolą określić rodzaj alergii.

Jakie są objawy alergii?

Alergia jest dokuczliwa, objawia się katarem, wysypką, czasami trudnościami w oddychaniu. Objawy niwelują leki takie, jak krople do nosa, krople do oczu oraz tabletki. Specyfików jest sporo, można je kupić na receptę lub bez recepty. Choroba wynika z zanieczyszczenia środowiska. Alergia to choroba nabyta. Organizm reaguje nieprawidłowo na alergeny, które u osób zdrowych wywołują różne dolegliwości. Kontakt z alergenem wywołuje reakcję, uwalnia się histamina, czyli substancja, która często jest w pewien sposób odpowiedzialna za kaszel, katar, szczypanie oczu, pokrzywkę i tym podobne objawy alergiczne. Niektóre alergie są pokarmowe – na przykład po zjedzeniu wiśni czy winogron chory zaczyna wymiotować lub dostaje rozstroju żołądka. Najbardziej niebezpieczne jest uczulenie na jad pszczół i os, ponieważ może prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego oraz w najgorszym przypadku do śmierci.

Dowiedz się także jak przyjmować doustne leki przeciwalergiczne.

Katar sienny to częsty objaw

Katar sienny, czyli alergiczny nieżyt nosa, jest bardzo częstym objawem. Alergik ma katar tak mocny, że nie może sobie z nim poradzić. Pomagają tabletki oraz krople do nosa dla alergików. Bez nich nie uda się wcale przetrwać. Osoba mającą tę chorobę powinna nosić takie tabletki oraz krople przy sobie. Jedni mają taki katar sezonowo, na przykład jedynie w lecie, gdy są uczuleni na pyłki kwiatów i roślin. Inni cało rocznie się z nim zmagają. Bardzo dokuczliwe są alergie na kurz oraz sierść kotów czy psów. Najmocniej alergizuje sierść kota. Łagodny katar sienny nie zakłóca snu. Mocny katar sprawia, że niejedna osoba spać nie może, oddychać nie może i ogromnie męczy się takim stanem. Dlatego trzeba mieć odpowiednie leki w domu. Najczęściej na taki nieżyt cierpią dzieci oraz młodzież. Osoby starsze też czasem zmagają się z nim. Według badaczy ok. 10-25 procent osób na całym świecie ma ten problem. Katar alergiczny to kichanie, woda z nosa, zatkany nos i problemy z oddychaniem. Potrafi okropnie utrudnić życie każdej osobie. Leki przeciwhistaminowe pomagają, należy brać je wtedy,  gdy taki katar występuje.

Chcesz poznać 5 kroków skutecznego odczulania? Odwiedź stronę https://etwojfarmaceuta.pl/zdrowie/5-krokow-do-skutecznego-odczulania/