× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
masaż
Informacje

Jak zadbać o dobre samopoczucie?

Nadmiar obowiązków w pracy, duży stres towarzyszący nam na co dzień, a także przetrenowanie wpływają na znaczne pogorszenie samopoczucia. Wraz ze zmęczeniem pojawia się apatia, rozdrażnienie, a co za tym idzie, brak zadowolenia i dyskomfort psychiczny. Praktycznie każdy człowiek jest narażony na tego typu sytuacje. Ich całkowite wyeliminowanie jest bardzo trudne, jednak możemy podjąć różnego rodzaju kroki, dzięki którym pozbędziemy się narastającego w nas napięcia i tym samym poprawimy nasze samopoczucie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest masaż. Dlaczego warto zdecydować się na regularne zabiegi?

Jakie są zalety masażu?

Niezależnie od tego czy nasz dyskomfort i złe samopoczucie mają podłoże typowo fizyczne, wynikające np. z powodu odczuwanego bólu czy też po prostu mamy słabszy okres, masaż stanowi świetne rozwiązanie. Terapia manualna pozwala zmniejszyć napięcie mięśni, wywołane m.in. nadmierną aktywnością fizyczną, ale również stresem. Spory wybór różnych rodzajów masażu sprawia, iż każda osoba może znaleźć dla siebie coś, co najbardziej odpowiada jej potrzebom w danym momencie.

Kolejną zaletą tego typu zabiegów jest uspokojenie myśli, zmniejszenie poziomu stresu oraz zwiększenie produkcji endorfin. To jeden z najlepszych sposobów na odprężenie. Po zabiegu towarzyszy nam przyjemne uczucie rozluźnienia, które niejednokrotnie trudno samemu wypracować, w związku z szybkim tempem życia.

Na jaki masaż warto się zdecydować?

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści w związku z zabiegiem, rodzaj masażu powinien być dopasowany do naszego samopoczucia w danym momencie oraz efektu jaki chcemy uzyskać.

  • Masaż sportowy – to świetny wybór dla osób aktywnych fizycznie, które w związku z intensywnym trenowaniem odczuwają silne napięcie mięśni lub ból. To także doskonały sposób na zapobieganie kontuzjom lub jeśli zmagamy się z konkretnymi dolegliwościami, na ich złagodzenie i przyspieszenie regeneracji. W ten sposób jesteśmy w stanie utrzymać nasze ciało w dobrej formie i cieszyć się pełną sprawnością.
  • Masaż relaksacyjny – pod tym pojęciem kryje się wiele różnych zabiegów, podczas których wykorzystuje się nie tylko dłonie, ale również gorące kamienie, olejki, świece i wiele więcej. Są one polecane wszystkim osobom, które potrzebują ukojenia i relaksu. W przeciwieństwie do masażu sportowego, ta forma jest znacznie łagodniejsza i nie generuje bólu. Dzięki temu, możliwe jest całkowite odprężenie.

Warto regularnie fundować sobie tego typu przyjemności, gdyż niosą one ze sobą wiele korzyści zdrowotnych – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że gorsze samopoczucie to tylko okres przejściowy, z którym szybko sobie poradzimy.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości gabinetu fizjoterapeutycznego Fizjofaktoria z Opola.