× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
podolog zielona góra
Informacje

Jaki powinien być gabinet podologiczny?

Gdy po raz pierwszy wybierasz się do gabinetu podologicznego, to nie wiesz do końca, jakiego standardu powinieneś oczekiwać. W profesjonalnym gabinecie musi znaleźć się wysokiej jakości sprzęt. W dodatku bardzo ważna się dbałość o czystość i sterylność narzędzi. Pacjentami muszą zajmować się doświadczeni podolodzy. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego gabinetu?

Jakie pierwsze wrażenie robi na Tobie dane miejsce?

Czasami pierwsze wrażenie jest dobre, ale gdy zajrzymy głębiej, to chcemy z takiego miejsca jedynie uciekać. Sprawdź na przykład, czy masz gdzie powiesić płaszcz po wejściu do gabinetu. Zgadzamy się, że to drobiazg, ale istotny, ponieważ mówi dużo o tym, czy właściciele myślą o komfort pacjentów w czasie wizyty. Czy podolog jest ubrany w specjalny uniform? Czy ma na sobie zakryte buty i związane włosy? Zanim specjalista zacznie oglądać Twoje stopy i wykonywać na nich jakiekolwiek zabiegi, to najpierw powinien przeprowadzić z Tobą bardzo szczegółowy wywiad, w czasie którego zapyta o objawy i dolegliwości, jakie leki przyjmujesz. W Zielonej Górze polecamy odwiedzić gabinet Dermasana.

Jakie jest wyposażenie gabinetu podologicznego?

Zwróć uwagę, czy fotel w gabinecie podologicznym jest wygodny, zarówno dla Ciebie, jak i dla podologa, który wykonuje zabieg. Fotel musi być regulowany, a specjalista powinien mieć do dyspozycji obrotowe krzesło, które zapewni mu swobodny dostęp do Twoich stóp. Kolejną bardzo ważną kwestią jest sprzęt, z którego korzysta podolog. Musi być czysty, sterylny i gdy tylko to możliwe jednorazowy. W przeciwnym razie uciekaj z takiego gabinetu jak najszybciej. Specjalista powinien też stosować płyn dezynfekujący, który zadba odpowiednio o Twoją skórę i bezpieczeństwo.

Czy jest prowadzona karta pacjenta?

Przy pierwszej wizycie, ta jak już wspomnieliśmy specjalista powinien przeprowadzić z Tobą wywiad i obejrzeć dokładnie Twoje stopy. Każdy pacjent musi mieć swoją kartę, w której zostaną zapisane dolegliwości, diagnoza, zalecenia oraz przeprowadzone zabiegi. Jeżeli szukasz gabinetu podologicznego w Zielonej Górze, który spełnia wszystkie te wymagania, to zajrzyj na tę stronę internetową: www.dermasana.pl.