× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
przeszczep włosów
Informacje

Jaki przeszczep włosów wybrać – porównanie

Przeszczep włosów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu łysienia. Każdy, kto decyduje się na wykonanie tego zabiegu, zadaje sobie pytanie, jaką metodę wybrać. Istnieją 3 rodzaje przeszczepów włosów, jednak na który z nich się zdecydować? Warto wcześniej zapoznać się z dostępną ofertą i ustalić, która z metod będzie najbardziej odpowiadała indywidualnym wymaganiom.

Metody przeszczepów włosów

FUE UNSHAVEN 

Ta metoda nie wymaga golenia włosów, więc idealnie sprawdzi się dla Pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższy okres powrotu do wcześniejszego wyglądu spowodowany oczekiwaniem, aż włosy odrosną. Miejsca, z których zostaną pobrane zespoły mieszkowe można z łatwością zakryć pozostałymi włosami, dzięki czemu można cieszyć się nienagannym wyglądem nawet bezpośrednio po zabiegu. Dzięki temu jest to najlepszy oraz najchętniej wybierany rodzaj przeszczepu włosów. Warto pamiętać, że przeszczep włosów metodą FUE UNSHAVEN, w Polsce wykonywany jest jedynie w klinice MEDICAL HAIR w Warszawie. Więcej informacji uzyskasz pod adresem transplantacjawlosow.pl.

METODA FUE 

Innowacyjny i bezpieczny sposób przeszczepu włosów. Mieszki włosowe są pobierane razem z otaczającą je tkanką skórną najczęściej z tyłu lub boków głowy, a następnie wszczepiane w miejsce, gdzie włosy są rzadkie, bądź nie ma ich wcale. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na łysienie plackowate, lub dla tych, chcących obniżyć linię włosów. Ta nowatorska metoda nie wymaga specjalnego przygotowania, a cały okres jest stosunkowo krótki. Powrót do normalnego wyglądu nie jest jednak szybkim procesem, ponieważ ten rodzaj przeszczepu wykonywany jest na ogolonej głowie.

METODA STRIP 

Przeszczep z pobraniem materiału wykonywany poprzez wycięcie z okolicy potylicznej paska owłosionej skóry, a następnie utworzenie z niego pojedynczych implantów. Wadą tej metody jest fakt, że po zabiegu pozostaje blizna w okolicy potylicznej, jednak nie jest ona widoczna u Pacjentów z długimi włosami. Przeszczep włosów klasyczną metodą STRIP umożliwia zachowanie włosów w nienagannej kondycji, dzięki temu, że wykonywana jest jest pod kontrolą wzroku, stopień uszkodzenia mieszków jest znikomy.

Pacjenci decydujący się na przeszczep włosów powinni rozważyć każdą z tych opcji. Dobrym pomysłem jest również konsultacja z lekarzem, który pomoże w ustaleniu, który rodzaj przeszczepu będzie najodpowiedniejszy i da jak najlepsze efekty. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na metodę FUE UNSHAVEN, która zdobywa coraz większą popularność, dzięki temu, że nie wymaga ona ogolenia całej potylicy. Jest to również jedna z bezinwazyjnych metod, która spełnia oczekiwania każdego Pacjenta.