× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
neurolog
Informacje

Jakie objawy warto skonsultować z neurologiem? Wyjaśniamy!

Większość z nas wie, czym zajmuje się neurolog. Lekarz ten bada schorzenia związane z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. W obszarze zainteresowań neurologii znajdują się między innymi mózg i rdzeń kręgowy.

Kiedy wybrać się na wizytę?

Nasz organizm na co dzień pracuje na wysokich obrotach. W związku z tym jesteśmy narażeni na różnego rodzaju schorzenia. Niestety, także te neurologiczne. Do najbardziej niepokojących objawów z pewnością należą mrowienie kończyn, sztywność mięśni, nawracające, silne bóle głowy oraz problemy ze snem. Oczywiście wszystkie te symptomy mogą być spowodowane przemęczeniem i nie zawsze oznaczają chorobę. Jeśli jednak występują przez dłuższy czas i są dla nas uciążliwe, powinniśmy skonsultować się z neurologiem. W CMP MED zapiszemy się do świetnego neurologa. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy kilka placówek tej przychodni, bez problemu powinniśmy się więc dostać do wybranego lekarza.

Na początek – wywiad

Każdy lekarz pierwszą wizytę z danym pacjentem rozpoczyna od rozmowy na temat wszystkich występujących obecnie symptomów, przyjmowanych leków, wykonywanej pracy oraz niezwykle ważnej historii schorzeń neurologicznych w rodzinie chorego. Wszystko to pozwala stworzyć specjaliście szerszy obraz problemu. Po wywiadzie, neurolog najczęściej zleca wykonanie badań. Do tych najpopularniejszych należą: rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, zdjęcie rentgenowskie czy elektroencefalografia. Niestety, wykonanie ich na NFZ może wiązać się z długim kolejkami. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest przychodnia prywatna. Warszawa ma na swojej mapie kilka punktów, w których bez problemu zrobimy zlecone badania.

Długa lista chorób

Neurologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny. Zajmuje się leczeniem długiej listy schorzeń. Nerwica, padaczka, choroba Parkinsona lub Alzheimera to tylko niektóre z nich. Do lekarzy tej specjalności zgłaszają się także osoby z guzem mózgu czy wodogłowiem.

Wiele osób unika lekarzy, ponieważ boi się wykrycia ewentualnej choroby. W przypadku schorzeń neurologicznych zbyt długie odkładanie wizyty może skończyć się bardzo źle. Jeśli poczujemy, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niedobrego, a objawy wskazują na dolegliwość neurologiczną, jak najszybciej zgłośmy się do specjalisty.