rolki męskie
Informacje

Jakie sporty można uprawiać na świeżym powietrzu?

Ruch na świeżym powietrzu doskonale poprawia samopoczucie, ale także ma wiele korzyści prozdrowotnych, dlatego zalecany jest każdemu niezależnie od wieku. Wybór konkretnej aktywności uzależniony jest przede wszystkim od stanu zdrowia oraz ogólnej sprawności. Najważniejsze, by jakikolwiek ruch zagościł na stałe w Twoim planie dnia.

Nie ograniczaj ruchu przez urazy – aktywność dla każdego

Tak naprawdę każda osoba, również z urazami i dolegliwościami jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Ważne, aby przed podjęciem działania skonsultować to z fizjoterapeutą lub lekarzem, szczególnie w przypadku przewlekłych chorób. Dla osób w podeszłym wieku idealne okażą się spacery lub Nordic Walking. Technika ta angażuje wszystkie mięśnie dzięki zastosowaniu specjalnych kijów, służących do odpychania się od podłoża. Marsz z kijkami uaktywnia aż 90% mięśni i pozwala spalić nawet 40% kalorii więcej niż zwykły spacer.

Nie lubisz klasycznych spacerów? Wolisz dynamiczne sporty, które pozwolą spalić kalorie? Jazda na rolkach ma wiele korzyści prozdrowotnych – utrzymanie prawidłowego BMI, rozwój mięśni czy lepsza koordynacja ruchowa. To sport chętnie wybierany przez kobiety, ponieważ skutecznie spala tkankę tłuszczową i poprawia jędrność skóry. Z tego względu bez problemu spotkasz rolki kobiece w modnych kolorach. Jazda na rolkach ma jednak równie pozytywny wpływ na mężczyzn. Dla tych, którzy cenią sobie adrenalinę, producenci oferują rolki męskie, które pozwalają na osiągnięcie szybkich prędkości, a także wykonywanie akrobacji.

Intensywne treningi na świeżym powietrzu

Jednym z najczęściej wybieranych sportów uprawianych na zewnątrz jest bieganie. Regularny jogging zmniejsza ryzyko chorób serca, łagodzi stres, zwiększa zdolność koncentracji, a nawet poprawia inteligencję. Bieganie pozwala także wysmuklić lub utrzymać sylwetkę w nienagannej kondycji.

Jogging nie jest dla Ciebie? Postaw na rower! Jazda na rowerze zwiększa pojemność płuc, dotlenia krew i poprawia pracę serca oraz ogólną wydolność organizmu. Ten rodzaj aktywności pozwala zwiększyć wytrzymałość i siłę mięśni, szczególnie łydek i ud. Ponadto, zyskujesz możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się i całkowitego odprężenia.

Jeśli chcesz poczuć każdy mięsień swojego ciała, poprawić kondycję i efektownie ujędrnić skórę – wybierz pływanie. To sport nie obciążający stawów i kości, dzięki czemu stanowi świetną formę aktywności dla osób z dużą otyłością. Zadbaj o swoje zdrowie, lepsze samopoczucie i dotlenienie stawiając na ruch na świeżym powietrzu. Wybór dostępnych możliwości jest naprawdę szeroki. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność i regularnie trenuj. Efekty zauważysz szybciej niż się spodziewasz.

Dodaj komentarz