× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dentysta
Jama ustna

Kiedy należy wybrać się do dentysty?

Odpowiednia profilaktyka chorób jamy ustnej jest bardzo ważna. Leczenie próchnicy w zaawansowanym stadium wymaga częstych wizyt w gabinecie lekarskim i nie zawsze daje gwarancję uratowania chorego zęba. Sprawdź, kiedy odwiedzić gabinet dentystyczny oraz w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej – dlaczego jest taka ważna?

Częste mycie zębów, regularne przeglądy dentystyczne, prawidłowy dobór szczoteczki do czyszczenia zębów czy odpowiednia technika ich szczotkowania to absolutne podstawy składające się na profilaktykę chorób jamy ustnej. Nie wiesz jak prawidłowo dbać o zęby? Możesz o poradę zapytać dentystę. Odwiedź na przykład gabinet stomatologiczny Estefill i porozmawiaj z lekarzem na temat tego, jak codziennie pielęgnować jamę ustną.

Stomatologia zachowawcza ma jeden cel – zapobiegnięcie rozwojowi próchnicy. Zapisz się na wizytę do najbliższego gabinetu stomatologicznego, aby sprawdzić stan swoich zębów. Wiesz, że nieleczona próchnica może doprowadzić nawet do bezpłodności? Jesteś z Warszawy? Jeżeli tak, to stomatologia zachowawcza Warszawa Targówek może okazać się rozwiązaniem skrojonym na miarę Twoich potrzeb.

Wybierając gabinet dentystyczny, możesz kierować się między innymi:

  • jakością świadczonych usług,
  • lokalizacją,
  • cennikiem,
  • atmosferą.

Sprawdziliśmy kilka ofert i ta, prezentowana na stronie https://estefill.pl/ wydaje się całkiem interesująca.

Co zrobić, gdy na profilaktykę jest już za późno?

Jeżeli przegapiłeś moment, w którym próchnica zaczęła się rozwijać, to nie ma czasu do stracenia. Zapisz się jak najszybciej do gabinetu dentystycznego, a jest szansa, że nieprzyjemne leczenie kanałowe nie będzie potrzebne.

Czasami zdarza się tak, że nie udaje się uratować chorego zęba i trzeba podjąć decyzję o jego usunięciu. Powstaje wówczas dziura po zębie, która nie wygląda zbyt ładnie. Aby uzupełnić ubytek, możesz zdecydować się na implanty zębowe. Nie jest to tania inwestycja, jednak bardzo skuteczna. Możesz także zdecydować się na częściową protezę – zapytaj się dentysty, które rozwiązanie będzie korzystniejsze w Twoim przypadku!