× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
pokrzywa
Porady

Kiedy warto stosować szampony zawierające wyciąg z pokrzywy?

Wystarczy wejść do stacjonarnej drogerii bądź odwiedzić stronę tej działającej w Internecie, aby szybko przekonać się, jak duży wybór szamponów jest obecnie dostępny. Do tych, które zasługują na uwagę zalicza się szampony ziołowe. Szczególnie cenione są te pokrzywowe, które niezwykle korzystnie wpływają na kondycję włosów. Nie tylko oczyszczają pukle, ale przynoszą zdecydowanie więcej korzyści. Pojawia się w związku z tym pytanie, kiedy warto po nie sięgnąć. Zobaczmy.

Jakie substancje zawarte są w pokrzywie?

Zacznijmy od tego, jakie cenne substancje zawiera pokrzywa. Jest ona doskonałym źródłem witaminy A, K, K oraz B2. Dostarcza również takich substancji mineralnych, jak żelazo, potas, fosfor, siarka, krzem, magnez. Do tego dochodzą garbniki, olejki eteryczne, kwasy, sole mineralne. W efekcie pokrzywa jest jedną z bardziej bogatych roślin. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak chętnie sięgają po nią producenci kosmetyków, w tym szamponów do włosów.

Czy szampon pokrzywowy to dobry wybór, gdy wypadają nam włosy?

Po szampony pokrzywowe powinny z całą pewnością sięgać te osoby, których problemem są wypadające włosy. Już Hipokrates zauważył, że wcierki z mazidła z pokrzywą skutecznie ograniczały utratę włosów. Wszystko dlatego, że zawarte w pokrzywie substancje ograniczają produkcję dihydrotestosteronu. Jest to hormon, który prowadzi do łysienia androgenowego. Szampon z wyciągiem z pokrzywy skutecznie odżywia również zarówno skórę głowy, jak i cebulki włosowe, które stają się wyraźnie mocniejsze. Wystarczy myć głowę dobrej jakości szamponem z pokrzywą, aby szybko zauważyć wyraźną poprawę. Zainteresowanych takich kosmetykiem odsyłamy na stronę https://www.klorane.com/pl-pl/wlosy/pokrzywa-gama/szampon.

Jak pokrzywa wpływa na łupież i nadmierną produkcję łoju?

Szampony pokrzywowe bardzo dobrze sprawdzają się też wówczas, gdy problemem jest łupież i łojotok. Jest to roślina, która działa silnie oczyszczająco, regulująco, przeciwgrzybiczo. W efekcie szampon z pokrzywą, który stosowany jest regularnie sprawia, że praca gruczołów łojowych zostaje wyregulowana. Konsekwencją jest zanik łupieżu i zdecydowanie wolniejsze przetłuszczanie się włosów, co sprawia, że można myć je rzadziej.