× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
konsultacja kardiologiczna
Informacje

Konsultacja kardiologiczna sposobem na skuteczną interpretację wyników badań

Konsultacja kardiologiczna online może budzić u pacjentów sporo wątpliwości. W końcu trudno wyobrazić sobie właściwe przeprowadzenie badań kardiologicznych w takiej formie. I słusznie, ponieważ tego typu konsultacja lekarska wykorzystywana jest w innych celach niż badania diagnostyczne.

Istnieje wiele kwestii kardiologicznych, przy których bezpośrednie spotkanie z lekarzem nie jest konieczne. Wówczas właśnie warto skorzystać z opcji, jaką jest konsultacja kardiologiczna online, która pozwala na uzyskanie pożądanych informacji komfortowo, podczas przebywania w swoim własnym domu.

Po co są konsultacje kardiologiczne online?

Konsultacja kardiologiczna online jest nieocenionym udogodnieniem przy konieczności odbywania regularnych wizyt u prowadzącego lekarza specjalisty. Takie konsultacje najczęściej ograniczają się do opisu swojego samopoczucia, ewentualnie do zgłoszenia swoich wątpliwości co do skutków ubocznych leków przyjmowanych stale, a także odbywają się w celu uzyskania interpretacji nowych wyników badań diagnostycznych.

Konsultacja kardiologiczna online – szybka i skuteczna interpretacja wyników badań

Konsultacja kardiologiczna online jest właściwą opcją, by skonsultować szybko i komfortowo wyniki kardiologicznych badań diagnostycznych, takich jak echokardiografia (echo serca), elektrokardiografia (EKG, w tym EKG wysiłkowe), rezonans magnetyczny (RM), tomografia komputerowa (TK), badanie holterowskie (Holter) czy nawet morfologię krwi. Lekarz kardiolog w trakcie konsultacji online może wypisać e-receptę, e-skierowanie oraz e-zwolnienie lekarskie.

Kiedy warto skorzystać z opcji, jaką jest konsultacja kardiologiczna przez internet?

Warto także skontaktować się poprzez e-wizytę z kardiologiem, jeśli doświadcza się takich niepokojących objawów jak duszności, kołatanie serca, ucisk lub ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, a nawet omdlenia. Jako że są to objawy potencjalnie zagrażające życiu, kardiolog po zebraniu wyczerpującego wywiadu jest w stanie pilnie skierować do najbliższego oddziału ratunkowego, celem pogłębienia diagnostyki i wdrożenia właściwego leczenia. Wskazaniem do konsultacji kardiologicznej mogą być także obrzęki kończyn, uczucie zmęczenia oraz zasinienia skóry. W grupie ryzyka chorób serca znajdują się osoby narażone na nadmierny stres, nadużywanie rozmaitych używek, takich jak papierosy czy alkohol, a także siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta bogata w „złe” tłuszcze oraz cukry złożone. Szczególnie uważać powinny osoby po 40 roku życia.

Lekarz kardiolog nie będzie w stanie przeprowadzić odpowiednich badań podczas konsultacji kardiologicznej online, jednak będzie w stanie dać pacjentowi cenne porady płynące wprost od lekarza specjalisty, a także wydać potrzebne e-skierowanie oraz e-receptę.

Najczęstsze choroby serca, które wymagają stałych konsultacji z kardiologiem

Najczęściej konsultacja kardiologiczna online uczęszczana jest przez osoby już zdiagnozowane, z przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niewydolność serca różnego pochodzenia, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca oraz inne schorzenia związane z układem sercowo-naczyniowym (miażdżyca, cukrzyca, choroby tarczycy czy nadciśnienie tętnicze).

Zobacz także: https://onlinerecepta.pl/product/konsultacja-kardiologiczna/