× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
krem przeciwzmarszczkowy
Uroda

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dla niej i dla niego

Starzenie się to naturalny proces każdego organizmu. Pogorszenie się kondycji skóry towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zmarszczek nie da się pozbyć całkowicie, ale można je spłycić dzięki regularnemu stosowaniu kremów. Jakie są odpowiednie dla niej i dla niego oraz co zawierają w składzie.

Gdzie można kupić kremy przeciwzmarszczkowe? Dla kogo są one przeznaczone?

Kremy przeciwzmarszczkowe są sprzedawane niemal wszędzie. Można je kupić w drogeriach, dużych marketach lub aptekach. Dobrym pomysłem są również zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych np. na platformie Medme (https://sklep.medme.pl/).

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych wyłącznie przez kobiety to mit. Po kosmetyki tego typu sięgają również mężczyźni, którzy chcieliby poprawić kondycję swojej skóry, a przy okazji nawilżyć ją po goleniu. Mają one praktycznie taki sam skład jak damskie kremy przeciwzmarszczkowe. Różnią się od nich natomiast zapachem. Co mają w składzie?

Skład kremów przeciwzmarszczkowych dla niej i dla niego

Rolą kremów przeciwzmarszczkowych jest poprawa elastyczności skóry i spłycenie istniejących zmarszczek. Kosmetyki niwelują także szkodliwe działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się naskórka. Powstają na skutek ekspozycji skóry na czynniki zewnętrzne i powodują jej przesuszenie. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe powinny mieć zatem w składzie substancje, które temu zapobiegają:

  • witaminę C – jest obecna zarówno w kremach dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wygładza skórę i przywraca jej naturalny koloryt. Likwiduje ponadto oznaki zmęczenia. Kompleks witaminy C niweluje działanie wolnych rodników i spowalnia powstawanie nowych zmarszczek;
  • kwas hialuronowy – jest znakomitą substancją nawilżającą i spłycającą bruzdy, ponieważ jego cząsteczki absorbują wodę i pęcznieją pod jej wpływem. Kwas jest składnikiem nie tylko kremów przeciwzmarszczkowych, ale też silnie nawilżających. Kosmetyki z nim w składzie są używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn;
  • witaminę E – to nieoceniony składnik kremów odżywczych i spłycających zmarszczki. Intensywnie i głęboko nawilża oraz uelastycznia skórę. Przywraca jej naturalny kolor. Witaminę E bardzo często łączy się z kwasami Omega, które odbudowują warstwę lipidową naskórka;
  • retinol – jest pochodną witaminy A o silnym działaniu przeciwtrądzikowym i przeciwzmarszczkowym. Stymuluje procesy regeneracji komórkowej skóry. Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu kolejnych. Jako jeden z nielicznych związków ma zdolność przenikania do fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu. Pobudza je do pracy, dzięki czemu skóra jest gładka, sprężysta i zyskuje na elastyczności.

Ceny kremów przeciwzmarszczkowych zależą od marki producenta, składu kosmetyku oraz pojemności opakowania. Najtańsze produkty można kupić już za kilka lub kilkanaście złotych. Te droższe to wydatek około 100 złotych.