× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
usuwanie pieprzyków laserem
Choroby skóry

Laserowe usuwanie zmian skórnych – szybko, skutecznie i bezpiecznie

Widoczne na skórze zmiany mogą nie tylko być defektami estetycznym, ale również mogą być groźne dla zdrowia. Teraz można usunąć je laserem.

Kiedyś usuwanie pieprzyków, włókniaków, znamion czy brodawek odbywało się w formie inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Teraz jednak nie jest to już konieczne – usuwanie zmian skórnych coraz częściej prowadzone jest z użyciem urządzenia laserowego.

Urządzenia laserowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie – medycyna estetyczna wykorzystuje je na wiele sposobów. Depilacja laserowa, usuwanie zmarszczek, zamykanie naczynek, redukcja przebarwień czy blizn to tylko niektóre przykłady zastosowania laserów. Także bardzo dobrze sprawdzają się one do usuwania zmian mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Tego typu metoda jest bezpieczna, małoinwazyjna, a także wysoce skuteczna. Właśnie dlatego cieszy się ona obecnie tak dużym zainteresowaniem i można skorzystać z niej w całym kraju, w tym także w Krakowie.

Kiedy warto zdecydować się na laserowe usuwanie zmian skórnych? Na czym polega tego typu zabieg? Gdzie najlepiej go przeprowadzić?

 

Jakie zmiany skórne można usunąć laserem?

Usuwanie zmian na skórze wcale nie musi oznaczać stosowania procedury chirurgicznej. W wielu przypadkach możliwe jest zastosowanie urządzeń laserowych, które w znacznie mniej inwazyjny sposób likwidują takie problemy skórne. Dodatkowo, nie uszkadzają zdrowych tkanek, sprzyjają one szybszemu gojeniu się zmian oraz nie wymagają zakładania szwów po nacięciu skóry.

Metoda ta doskonale sprawdza się także przy tych zmianach, które nie tylko są kwestią estetyki, ale i zdrowia. Dzięki niej można zredukować ryzyko pojawienia się poważniejszych dolegliwości dermatologicznych, w tym także nowotworów.

 

Wskazania do zastosowania lasera:

 • brodawki
 • pieprzyki
 • zmiany barwnikowe
 • włókniaki
 • znamiona
 • kaszaki
 • prosaki
 • ziarniaki
 • zaskórniki
 • naczyniaki
 • kłykciny
 • grudki perliste

 

Tego rodzaju zmian skórne powinien zobaczyć dermatolog, ponieważ mogą one być potencjalnie przekształcić się w zmiany nowotworowe, na przykład takie jak czerniak. Ich wcześniejsze usunięcie pozwala na uniknięcie takiego niebezpieczeństwa.

 

Na czym dokładnie polega laseroterapia?

Laserowe usuwanie pieprzyków, brodawek i innych zmian polega na wykorzystaniu leczniczego działania światła laserowego.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz dokładnie ogląda zmianę. Następnie pobiera jej niewielką ilość w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Potem można przystąpić do zabiegu laserowego, który polega na naświetleniu zmiany. To powoduje jej uszkodzenie. Powstaje strupek, który po około 2 tygodniach odpada. Całkowity czas zagojenia się zmiany to najczęściej czas 1 miesiąca.

U pacjenta podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe, ale można zredukować je poprzez zastosowanie kremów znieczulających lub znieczulenia miejscowego.

Warto pamiętać o tym, że o kwalifikacji do zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych decyduje lekarz, dlatego też może okazać się, że lepszym rozwiązaniem dla konkretnych zmian będzie skorzystanie z tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Dodatkowo, zabiegi tego typu posiadają również szereg przeciwwskazań.

 

Gdzie można skorzystać z zabiegu laserowego usuwania zmian?

Prowadzone z użyciem lasera usuwanie pieprzyków, brodawek oraz innych zmian możliwe jest dzisiaj w wielu miastach, w tym między innymi w mieście Kraków.

To właśnie tutaj swoje usługi w tym właśnie zakresie oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Magnopere, która dysponuje nowoczesnym sprzętem przeznaczonym do prowadzenia zabiegów laseroterapii. To właśnie tutaj pacjenci mogą uzyskać pełną i profesjonalną pomoc w zakresie usuwania różnego rodzaju zmian skórnych – do dyspozycji są najlepsi lekarze dermatolodzy i medycyny estetycznej.

Podsumowując, różnego rodzaju zmiany skórne wcale nie muszą wymagać wycięcia chirurgicznego. W wielu przypadkach istnieje możliwość zastosowania zabiegu laserowego, który jest małoinwazyjny, nie powoduje krwawienia oraz przyspiesza gojenie się zmian!