× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
leczenie kanałowe
Jama ustna

Leczenie kanałowe wcale nie musi być bolesne!

Regularne dbanie o higienę jamy ustnej może nie wystarczyć do utrzymania uzębienia w dobrej kondycji. Odczuwalny w trakcie jedzenia lub spowodowany nagłą zmianą temperatur dyskomfort w jamie ustnej to jeden z pierwszych sygnałów skłaniających do podjęcia leczenia kanałowego.

Powracający ból może być nieprzyjemnym symptomem, którego likwidacja wymagać będzie interwencji lekarza endodonty. Profesjonalne zabiegi endodontyczne wykonywane w Duda Clinic rozwiązują problemy nieznośnego ucisku.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Zabieg endodontyczny polega na likwidacji unerwionej miazgi wewnątrz zęba, która została zainfekowana wskutek pęknięcia, naruszenia korony zęba lub innego urazu. Leczenie kanałowe Katowice to konieczność w przypadku poważnych uszkodzeń zębów. Rozmnażające się bakterie infekują miazgę zębową, powodując stan zapalny. Podjęcie leczenia poprzedza wywiad stomatologiczny oraz wykonanie zdjęcia RTG zęba, służące specjaliście za diagnostykę obrazową. Razem z miazgą, podczas zabiegu usuwa się także próchnicotwórcze bakterie, odpowiedzialne za uczucie dyskomfortu. Nieleczony ząb obumiera, w dodatku mikroorganizmy mogłyby zaatakować zęby sąsiadujące, dlatego tak ważne jest szybkie poddanie się zabiegowi endodontycznemu.

Czy podczas leczenia kanałowego odczuwalny jest ból?

Dawniej zabieg leczenia kanałowego utożsamiany był z ogromnym bólem. Wynikało to z niedostatecznie rozwiniętych przyrządów stomatologicznych lub niewłaściwej techniki leczenia. Stereotypy przetrwały do dnia dzisiejszego, chociaż okoliczności są zupełnie inne.

Obecnie stosowane jest znieczulenie miejscowe, które neutralizuje ból. W wyjątkowych sytuacjach Pacjent zostaje poddany narkozie. Impulsy bólowe znajdują się w żywej miazdze zębowej, a rozwój bakterii powoduje ucisk na nerwy zębowe. Nowoczesne narzędzia endodontyczne umożliwiają przeprowadzenie szybkiego zabiegu. W gabinetach endodontycznych Duda Clinic wykorzystujemy innowacyjny mikroskop, który zapewnia precyzyjną lokalizację pola leczenia. Miazga zostaje usunięta w trakcie jednego zabiegu, pozbycie się źródła bólu jest równoznaczne z ulgą i komfortem Pacjenta.