Leczenie podagry

Posted by: admin Category: Podagra, wikipedia Tags: , , , , , Comments: 2 Post Date: 13 Sie, 2013

Leczenie podagry

W przebiegu podagry ważną rolę odgrywa leczenie farmakologiczne i ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza. Takie zachowanie pomaga powstrzymać dalszy rozwój choroby a nawet cofnąć spustoszenie w organizmie.
Częstym przypadkiem jest wywołanie podagry poprzez przyjmowanie leków moczopędnych, zaleconych np. przy nadciśnieniu. Należy powiadomić lekarza prowadzącego o wszystkich przyjmowanych środkach. Całkowite zapanowanie nad chorobą udaje się właśnie dzięki kuracji farmakologicznej w połączeniu z terapią niekonwencjonalną i metodami alternatywnymi.
Dobre efekty uzyskuje się powiększając ilość ruchu przy codziennym, siedzącym trybie życia. Dobre nawadnianie pomaga nerkom w ich regularnej, niezachwianej pracy w usuwaniu nadmiaru kwasu moczanowego oraz zmniejsza stosunek ilości wody do kwasu w organizmie, co pomaga w zapanowaniu nad objawami podagry.

Kiedy dochodzi już do pierwszego ataku podagry, należy zażywać przepisane leki doustnie przez okres około dwóch dni. Są to leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zalecane są także leki dożylne, które pozwalają na szybkie ustąpienie objawów.
W większości przypadków po tym okresie przyjmuje się leki zwiększające wydalanie kwasu moczowego, które stosowane są przez dłuższy okres choroby. Stosowane są aby zapobiegać nagłym atakom dny moczanowej.

Dobre skutki przy silnych napadach przynosi akupunktura i akupresura. Należy pamiętać, że metody te przynoszą ulgę tylko na chwilę. Bóle stawów można łagodzić poprzez ziołolecznictwo, dokładnie sprawdzając ich pochodzenie oraz kupując je u wiarygodnych dostawców.
Ziołolecznictwo stosowane jest u osób, które źle tolerują leczenie farmakologiczne.

Zioła stosowane przy podagrze, jak również w innych chorobach, dają pozytywne efekty po długim okresie ich stosowania. W ich składzie odnajdziemy korzeń łopianu, którego związki poprawiają przemianę materii i ułatwiają usuwanie szkodliwych związków z organizmu.
Łagodnie pobudzają pracę nerek, wątroby i żołądka. Dopełnieniem mieszanek ziołowych jest krwawnik pospolity, nasiona selera oraz tui.

W sklepach pojawiło się dużo roślinnych preparatów, które poprzez oczyszczanie organizmu, wskazane są u osób chorych na podagrę czy dnę moczanową.

Comments (2)

  • Piotersson Reply

    Najbardziej pomagają leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Szybko i czasem następnego dnia bóle są mniej odczuwalne – tylko należy pamiętać o lekach osłonowych – wspomniany ketonal bardzo niszczy żołądek.

    07 Lis, 2013 at 5:44 pm
  • janusz Reply

    Czy oprócz miluritu są inne tabletki skuteczniejsze

    12 Maj, 2015 at 11:31 am

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Więcej w Podagra, wikipedia
Dieta przy podagrze

Podagra wymusza na chorujących ścisłego przestrzegania odpowiedniej diety. W dzisiejszych czasach środki farmakologiczne w wystarczający sposób...

Przyczyny podagry

Przyczyn każdej formy dny moczanowej (w przypadku zapalenia dużego palucha u stopy mówimy o podagrze) należy...

Objawy podagry

Pierwszymi objawami podagry są silne napady bólu i bardzo mocno odczuwalne stany zapalne pojedynczych stawów (rzadkie są...

Zamknij