Odchudzenie za pomocą zimnego lasera jest obecnie jedną z popularniejszych metod odchudzania. Terapia wykorzystująca to urządzenie uznawana jest za szybką i niezwykle skuteczną metodę walki z nadmierną tkanka tłuszczową, bowiem efekty jej wykorzystania dostrzec można już po pierwszym zastosowaniu.
To wtedy wprawne oko zauważy utratę kilku centymetrów z obwodu ciała. Jednak dopiero wykorzystanie sesji składającej się z ośmiu spotkań daje efekty, do których zalicza się między innymi: rozbicie tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie, wysmuklenie sylwetki oraz redukcja cellulitu.
Jak działa lipolaser?
Lipolaser, zwany również zimnym laserem, jest obecnie jednym z najszybszych zabiegów pozwalających na efektywną redukcję tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała. Jak można się domyślać, system ten działa selektywnie, wykorzystując promienie laserowe.
To z kolei atakuje komórki tłuszczowe, dzięki czemu znika niepożądana tkanka tłuszczowa. Urządzenie emituje wiązkę promieniowania laserowego o długości 650 nm. Przechodzi ono przez skórę i bezpośrednio trafia do tkanki tłuszczowej.
W tym czasie, pod wpływem promieniowania z zimnego lasera, w skórze dochodzi do reakcji chemicznej, której bezpośrednim rezultatem jest rozbicie trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe.
Składniki te z kolei trafiają do układu limfatycznego, po czym są wydalane z organizmu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zabieg uznaje się za bezpieczny ze względu na to, że wspomniane wcześniej promieniowanie działa jednie na komórki tłuszczowe, nie naruszając naczyń krwionośnych oraz pozostałych tkanek. Jego działanie na skórę można porównać do winogron, które z czasem tracą swoją objętość i stają się rodzynkami.
Jak wygląda sesja z wykorzystaniem lipolasera? Otóż na wybraną partię ciała przykłada się głowice, które emitują wiązki światła laserowego. W tym czasie pacjent odczuwa przyjemne ciepło.
Zimny laser stosuje się na te partie ciała, w których najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa, a więc na: łydkach, pośladkach, brzuchu, ramionach, boczkach, podbródku. Jedna sesja trwa około czterdziestu minut i, tak jak wspomniano wcześniej, już jedno spotkanie pozwala na dostrzeżenie efektów zastosowania lipolasera.
Jednak dla uzyskania bardziej spektakularnych zmian zaleca się stosowanie zimnego lasera w serii ośmiu sesji, w częstotliwości co dwa tygodnie. Jest to optymalny czas, w którym ciało pozbywa się glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych.
Lipolaser- przygotowanie do zabiegu
Sesja z wykorzystaniem zimnego lasera nie wymaga specjalnych przygotowań. O ile tkanki tłuszczowej jest niewiele, w trakcie zabiegu lekarz poprosi o uniesienie lub zdjęcie ubrań z tej części ciała, po której przemieszczać się będą głowice.
W przypadku dużych obszarów wykorzystuje się specjalny kostium uciskowy. Pacjent leży na łóżku kosmetycznym, dla zwiększenia komfortu, zostaje przykryty kocem. Tuż przed rozpoczęciem naświetlania, lekarz poprosi o nałożenie na oczy okularów ochronnych.
Efekty wykorzystania zimnego laseru to: redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki, ujędrnienie i wygładzenie skóry, a także zwiększenie jej sprężystości i zwiększenie elastyczności. Następstwem zabiegów jest również mniejsze zniekształcenie sylwetki.
Warto również zauważyć, że wspomniane efekty mogą okazać się długotrwałe – w przypadku, kiedy pacjent przybierze na wadze, ponowne powiększenie się objętości ciała będzie wynikać z pojawienia się nowej tkanki tłuszczowej. Z tego właśnie powodu po zakończeniu terapii zaleca się racjonalne podejście do odżywiania oraz aktywność fizyczną.
Jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej również tutaj należy brać pod uwagę przeciwwskazania.
Należą do nich: choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres laktacji, zaburzenia odczuwania ciepła, gorączka i osłabienie organizmu, zastosowanie implantów metalowych w miejscu zabiegu lub posiadanie rozrusznika serca, infekcje oraz podrażnienia skóry, przerwana ciągłość naskórka, choroby nowotworowe, epilepsja, menstruacja. Sesji nie powinni poddawać się pacjenci o niewyregulowanych takich chorobach jak: schorzenia tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze.
Lipolaser – urządzenie
Do wykonania zabiegu wykorzystuje się urządzenia emitujące wiązkę laserową o spektrum nm 650 oraz podczerwieni 940 nm. Moc charakteryzująca lipolaser to:
- 120 mW na pad – laser czerwony 650 nm,
- 12 W na pad podczerwień 940 nm.
Moc pobierania wynosi do 100 W. Każda maszyna jest zazwyczaj wyposażona w 6 padów (głowic) oraz ekran dotykowy.
Źródło: medikapoland.pl