× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
materac medyczny
Informacje

Materace medyczne Sleepmed – dobry wybór

Kiedy mamy do czynienia z chorobami kręgosłupa, najczęściej próbujemy wykorzystać cokolwiek, aby zażegnać ból. W takich sytuacjach warto pomyśleć nad materacami medycznymi. Takie produkty są przeznaczone nie tylko dla schorowanych ludzi, lecz także dla osób, które chcą czuć się komfortowo w czasie snu i dbać o swoje plecy.

Co to jest?

Materac może zostać nazwany medycznym dopiero w momencie, kiedy zdobędzie on konkretny certyfikat jakości, a opinia na jego temat wydana przez ośrodki rehabilitacyjne będzie pozytywna. Kiedy do tego dojdzie, poza tym, że staje się on produktem medycznym to charakteryzuje się on też zmniejszoną 8% stawką VAT. Takie wyroby są dokładnie badane oraz sprawdzone ze względu na bezpieczeństwo, oraz pozytywny wpływ na zdrowie. Testy te potwierdzają, że zakup takiego produktu dobrze zadziała na organizm, a jego użytkownicy będą zadowoleni. Inne stosowane nazwy na materac medyczny to ortopedyczny, antyalergiczny, przeciwodleżynowy.

Na jaki materac medyczny postawić?

Połączenie w jedno cech materacy ortopedycznych, antyalergicznych czy przeciwodleżynowych to ogromna zaleta takiego wyrobu. Dodatkowo świetna jakość materiałów oraz najbardziej modernistyczne rozwiązanie w tej dziedzinie sprawiają, że materace medyczne cieszą się ogromną popularnością. Przez fakt, że takie materace zapewniają świetny komfort oraz dobrą higienę snu coraz więcej zdrowych osób decyduje się na taki zakup. Marka SleepMed przoduje, jeśli chodzi o takie wyroby. Pianka visco czy pianka memory to rozwiązania, które sprawiają, że nasz sen będzie znacznie lepszy, a elegancki widok to miły dodatek. Nie możemy zapomnieć o technologii Airforce. Jak to działa? Materace wyposażone w takie rozwiązanie charakteryzują się odpowiednim nacinaniu pianki. Dzięki temu nacisk na ciało śpiącego jest idealne, a sam materac swobodnie oddycha. Produkty firmy SleepMed charakteryzują się zaimplementowaną możliwości regulacji twardości. Jest to niezwykle istotne, gdyż możemy dopasować materac do naszych potrzeb. Wisienką na torcie jest pianka memory VitaRest, która zapamiętuje kształt ciała śpiącego, aby z każdym dniem jego komfort wzrastał.

Czy warto zdecydować się na materac medyczny?

Pytanie, czy to właśnie dla mnie jest materac medyczny zadaje sobie wiele osób. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta, sprawdzi się on dla każdego. Znaczna poprawa komfortu czy higieny snu to coś, czego oczekuje każdy z nas. Dodatkowo aspekt zdrowotny także mówi o zaletach takiego zakupu. Wiele osób zdecydowało się na takie rozwiązanie i teraz nie wyobraża sobie snu na zwykłym materacu.

Materiał powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hilding.