× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
medycyna estetyczna
Uroda

Medycyna estetyczna czyli sposób na zachowanie urody i młodego wyglądu

Zewnętrzne piękno i uroda zawsze były istotne, pomagały w osiąganiu celów, ułatwiały życie. Młody wygląd dzisiaj nie musi być już tylko i wyłącznie zasługą dobrych genów czy odpowiedniego stylu życia. Upływowi czasu można opierać się znacznie dłużej dzięki medycynie estetycznej i jej odkryciom. Umiejętne korzystanie z dorobku tej stosunkowo młodej dziedziny to sposób na poprawę własnego wyglądu, na odbudowę poczucia własnej wartości, na dobre samopoczucie we własnej skórze.

Zabiegi odmładzające dla kobiet i mężczyzn

Mitem jest, że z dorobku medycyny estetycznej korzystają współcześnie tylko kobiety. Coraz więcej Panów odwiedza gabinety kosmetologiczne oraz gabinety lekarzy medycyny estetycznej, szukając tam rozwiązania swoich defektów urody. Niektóre z nich wynikają z upływu czasu i starzenia się skóry, inne są po prostu tym, co dała natura, a co nie zgadza się z poczuciem estetyki konkretnego człowieka. Jednym słowem medycyna estetyczna to zarówno operacyjna zmiana kształtu nosa czy uszu, ale też szereg doskonałych zabiegów odmładzających skórę, która jest po nich bardziej gęsta i jędrna. To natomiast bardzo pozytywnie wpływa na ogólny wygląd twarzy.

medycyna estetyczna

Dzisiejsze zabiegi medycyny estetycznej poprawiają owal twarzy i przywracają pierwotne jej rysy, odmładzają spojrzenie i nadają mu blasku i świeżości. Dzięki zabiegom takim jak lifting czoła czy nici PDO, można zmazać z twarzy ślady lat spędzonych w trudnych emocjach, które odbiły się na niej w postaci bruzd i głębokich zmarszczek. To niesamowite, jak po serii kilku spotkań z lekarzem medycyny estetycznej lub z kosmetologiem, twarz młodnieje, skóra odzyskuje wewnętrzny blask i wygląda zdrowo jak nigdy wcześniej. Najwyższa pora rozwiewać mity dotyczące medycyny estetycznej, która tylko w wyjątkowych przypadkach ingeruje głębiej w to, jak stworzyła człowieka natura. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów, lasera czy fal cieplnych lub radiowych, to naprawdę mało inwazyjne zabiegi odmładzające skórę i pobudzające ją do naturalnej odnowy. Szczególnie mocno warto podkreślić ten ostatni aspekt. Skóra naturalnie odnawia się u każdego, jednak w późniejszym wieku procesy te przebiegają słabiej i trwają dłużej. To właśnie dlatego wraz z upływem czasu utrwalają się zmarszczki, skóra traci jędrność i przestaje być gładka i sprężysta. Nowoczesne techniki pracy lekarzy i kosmetologów pozwalają na przyspieszenie procesu odnowy skóry.

W drodze do piękna

Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii jest naprawdę spektakularny i praktycznie każdego roku pojawiają się nowe i naprawdę skuteczne metody, dzięki którym można nie tylko odżywiać i ujędrnić skórę, ale też usuwać przebarwienia, blizny, plamy pojawiające się na skórze wraz z wiekiem. W drodze do piękna często trzeba zaliczyć wiele spotkań ze specjalistą, ale efekty bywają naprawdę spektakularne i niezwykle satysfakcjonujące. Dzięki temu każdy ma szansę wreszcie dobrze poczuć się we własnej skórze i spojrzeć na swoje odbicie w lustrze z uśmiechem na twarzy. Naprawdę każdy zasługuje na piękno i dobre samopoczucie.