najlepszy materac dla pary
Informacje

Najlepszy materac dla pary

Większość par bez wahania decyduje się na wspólne spanie i zakup dwuosobowego łóżka. Do takich łóżek można bez trudu dopasować materace 180×190 cm, które spełniają wymagania obojga użytkowników i zapewniają im odpowiedni komfort oraz wygodę. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj wypełnienia materaca wybrać, aby był odpowiedni i trwały oraz na jaki stopień twardości materaca się zdecydować. Jest to bowiem zakup na wiele lat, a dobrze dopasowany materac gwarantuje spokojny i zdrowy sen. Jak dobrać materac dla pary?

Materace 180×190 cm o różnych stopniach twardości

Twardość materaca to jeden z najważniejszych parametrów. Większość producentów w swojej ofercie posiada materace:

  • miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Wybór powinien być uzależniony od gabarytów użytkowników, a więc masy ciała i wzrostu każdego z nich. Jeśli partnerzy znajdują się w podobnych granicach wagowych, nie powinno to sprawiać żadnego trudu. Jeśli jednak ich masy ciała różnią się od siebie, wówczas można zdecydować się na materac o dwóch różnych stopniach twardości. Najczęściej wybierane są materace H2/H3 lub H3/H4. Na pewno dobrym krokiem jest przymierzenie się do materaca i położenie w sklepie, aby ocenić na własnej skórze, czy będzie on wygodny dla dwojga.

Materac 180×190 cm – jaki materiał wybrać?

Producenci oferują bardzo szeroką gamę materiałów, z których wykonują swoje produkty. Dla dwóch osób szczególnie poleca się:

  • materace termoelastyczne,
  • materace sprężynowe kieszeniowe,
  • materace Multipocket.

Wskazane modele charakteryzują się bowiem tym, że nie są odczuwalne ruchy wykonywane przez drugą osobę w trakcie snu. Na materacu nie powstaje efekt nieprzyjemnego falowania i można spać wygodnie oraz komfortowo. Oczywiście, sprawdzi się też dobrze dopasowany materac lateksowy, czy z wypełnieniem z kokosa. Ten ostatni zalecany jest jednak raczej osobom cięższym lub ceniącym sobie dużą twardość materaca.

Decydując się na zakup nowego materaca dla dwojga trzeba dobrze zapoznać się z opisami producenta. Na przykład na stronie Kaszmirowysen.pl producent bardzo dokładnie opisuje, w jaki sposób zoptymalizować jego materace, aby odpowiadały obojgu. Oferuje także możliwość wyboru materaca o dwóch stopniach twardości, co jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli partnerzy nie są w stanie się do siebie wzajemnie dostosować. Taki materac to bez wątpienia produkt luksusowy, do którego można tam dopasować również wysokiej jakości pokrowiec, który zapewni mu odpowiednią higienę i czystość.

 

Dodaj komentarz