× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
naturalne kosmetyki
Uroda

Naturalne kosmetyki – 3 kroki do zdrowia

Powodów, dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki, jest multum. Jednak mało kto wie, jak właściwie zabrać się za wybór kosmetyków opartych na naturalnych składnikach dopasowanych do potrzeb skóry. Zapoznaj się z tym krótkim poradnikiem i rozpocznij swoją przygodę z naturą, a nie pożałujesz!

  1. Poznaj swoją skórę i dopasuj naturalne olejki do twarzy
  2. Stosuj naturalne kosmetyki do włosów
  3. Zadbaj o ciało w trakcie i po kąpieli

Poznaj swoją skórę i dopasuj naturalne olejki do twarzy

Naturalne kosmetyki, podobnie jak kosmetyki dostępne w  drogeriach, należy dopasować do własnego ciała i skóry. Dlatego najlepiej jest przez kilka dni poobserwować swoją skórę. Zwróć uwagę, czy Twoja skóra ma tendencję do wyprysków i się przetłuszcza? A może wręcz odwrotnie – Twoja twarz jest sucha i potrzebuje nawilżenia? Po kilku dniach będziesz w stanie określić, czy Twoja cera jest sucha, mieszana, tłusta, a także czy ma skłonności do niedoskonałości. W kolejnym kroku dowiedz się, jakie naturalne olejki do twarzy najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. Naturalne olejki do twarzy zapewnią Ci odpowiednie nawilżenie, odżywienie, a także pomogą Twojej skórze odzyskać piękno i blask pochodzące z natury.

Stosuj naturalne kosmetyki do włosów

W kolejnym kroku w celu poprawienia swojego naturalnego wyglądu, skieruj swoją uwagę na włosy. W zależności od typu porowatości włosa, różne kosmetyki naturalne mogą polepszyć ich kondycję w mniejszym lub większym stopniu. Tak więc włosy niskoporowate mogą nie mieć objętości i utrudniać ich czesanie, a z kolei wysokoporowata łuska włosa może powodować puszenie się i elektryzowanie. Włosy o łuskach średnioporowatych są względnie najprostsze w stylizowaniu, choć zdarza się, że mogą przetłuszczać się u nasady i przesuszać na końcach włosów. Jak sam/a widzisz, naturalne kosmetyki, które powinnaś stosować, będą się różnić w zależności od porowatości włosów.

Zadbaj o ciało w trakcie i po kąpieli

Kosmetyki naturalne to także ogromny krok w przód w kierunku poprawy kondycji Twojej skóry całego ciała. Masło shea zadba o odpowiednie nawilżenie, a aloes złagodzi wszelkie podrażnienia. Ponadto kosmetyki naturalne, ze względu na brak jakichkolwiek parabenów, barwników czy też składników podrażniających, mogą z powodzeniem być stosowane przez dorosłych (kobiety i mężczyźni), dzieci oraz alergików. Jak widzisz wprowadzenie naturalnych kosmetyków jest proste, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na Twoją skórę. Powrót do natury to jest to, czego potrzebujesz!