× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
nietrzymanie moczu
Pęcherz moczowy Schorzenia

Nietrzymanie moczu – jak sobie radzić z tym problemem?

Nietrzymanie moczu to dość powszechny, a zarazem krępujący problem. Na szczęście na rynku dostępne są różne rodzaje wkładek urologicznych, które pomagają sobie z nim radzić. Sprawdź, jak zminimalizować dyskomfort wynikający z nietrzymania moczu!

  1. Przyczyny i rodzaje nietrzymania moczu
  2. Nietrzymanie moczu u kobiet
  3. Nietrzymanie moczu u mężczyzn

Kłopoty z nietrzymaniem moczu dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest stosowanie specjalistycznych wkładek urologicznych. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Przyczyny i rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu, w zależności od typu schorzenia, może mieć różne przyczyny. Jednym z rodzajów tej nieprzyjemnej dolegliwości jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wynika ono najczęściej z osłabienia mięśni dna miednicy. Występuje podczas wysiłku, śmiechu czy kaszlu. Inną odmianą tego problemu jest nietrzymanie moczu z naglącym parciem. Spowodowane jest ono nadmierną aktywnością mięśni pęcherza i objawia się nagłą potrzebą oddania moczu. U niektórych osób występuje nietrzymanie moczu mieszane, które jest połączeniem nietrzymania moczu wysiłkowego i nietrzymania moczu z naglącym parciem.

Nietrzymanie moczu u kobiet

Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Ten problem może mieć różne przyczyny. Nietrzymanie moczu u kobiet może występować w różnym wieku, jednak najczęściej dotyczy ono Pań w okresie przekwitania i po menopauzie. Wtedy jego przyczyną jest niedobór hormonów żeńskich – estrogenów, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie pęcherza i cewki moczowej. Każda kobieta, która zmaga się z problemem nietrzymania moczu, powinna stosować odpowiednie wkładki higieniczne. Pozwolą one do minimum ograniczyć dyskomfort, z którym spotykają się osoby cierpiące na to schorzenie. Wysokiej jakości, bezpieczne wkładki urologiczne dla kobiet znajdziesz po kliknięciu w link: https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-kobiet.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn

Problemy z nietrzymaniem moczu u mężczyzn zdarzają się rzadziej niż u kobiet, jednak są równie wstydliwe i przykre. Mogą mieć one różne podłoże, jednak za główną przyczynę występowania tego problemu u mężczyzn uważa się przerost prostaty. Z pomocą przychodzą specjalne wkładki urologiczne dla mężczyzn, które ograniczają dyskomfort wynikający ze schorzenia. Wygodne i chłonne wkładki dla mężczyzn dostępne są na stronie internetowej: https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-mezczyzn.

Nietrzymanie moczu to problem wielu kobiet i mężczyzn. Na szczęście na rynku dostępne są różne rodzaje wkładek urologicznych. Warto je stosować, gdyż mogą one zdecydowanie poprawić komfort życia osób, które zmagają się z tym wstydliwym schorzeniem.