× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Nietrzymanie moczu
Narządy płciowe Pęcherz moczowy

Nietrzymanie moczu – przyczyny i sposoby na odparzenia

Jednym ze schorzeń, które w dzisiejszych czasach wciąż w wielu osobach powoduje wstyd, jest nietrzymanie moczu. Wynikające z różnych przyczyn, często diagnozowane na tyle późno, że jego leczenie staje się pilną koniecznością. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z przypadłością i jej ewentualnymi następstwami.

Czym jest nietrzymanie moczu i jakie są jego pierwsze objawy?

Problem nietrzymania moczu dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety w różnym wieku. Powoduje obniżenie pewności siebie i utrudnia codzienne funkcjonowanie, przez co komfort życia ulega znacznemu pogorszeniu. Nietrzymanie moczu (NTM), nazywane również inkontynencją, polega na braku możliwości zatrzymania wycieku moczu z cewki moczowej. Jakie jednak są pierwsze objawy przypadłości? Na początku są to zwykle niewielkie wycieki, które pojawiają się podczas kichania, kaszlu, czy też w trakcie snu. Może to być również wyraźny dyskomfort podczas korzystania z toalety. Ważne, aby nie czekać, aż problem się rozwinie, gdyż jego leczenie może być w późniejszym stadium znacznie trudniejsze. Warto niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza i poinformować o podejrzeniu, że występuje u nas nietrzymanie moczu. Przyczyny mogą być różne i zdecydowanie warto je poznać.

Nietrzymanie moczu – przyczyny i rodzaje schorzenia

Przypadłość związana z niekontrolowanym wyciekiem moczu może występować podczas wysiłku, z przepełnienia pęcherza, czy też z powodu jego nadwrażliwości. Może to być efekt infekcji moczowo-płciowej, ale jest to tylko jeden z powodów nietrzymania moczu. Przyczyny, które mogą mieć bezpośredni wpływ na wystąpienie NTM, to między innymi otyłość, przewlekły kaszel palacza, czy też praca związana z podejmowaniem ciągłego wysiłku fizycznego w postaci podnoszenia ciężarów. W każdym z przypadków istotne jest szybkie poddanie się leczeniu, które musi polegać przede wszystkim na usunięciu przyczyny, a następnie na podjęciu takich kroków, jak fizjoterapia, czy też przyjęcie odpowiednich leków. Dobrze, aby po zdiagnozowaniu problemu zaopatrzyć się w wysokiej jakości pieluchomajtki oraz dobry krem na odparzeniana przykład Sudocrem.

Jak na co dzień radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają radzenie sobie z NTM. Pieluchomajtki, bielizna jednorazowa, różnego rodzaju wkładki i wiele innych produktów tego rodzaju może jednak wywoływać efekty, które warto łagodzić od razu. Jeżeli skóra zaczyna piec, swędzieć lub też pojawia się na niej wysypka, należy niezwłocznie zastosować krem na odparzenia. Dlaczego tak wcześnie? Ponieważ właściwości kremów tego rodzaju pozwalają na zahamowanie podrażnienia i zaleczenia jego aktualnej postaci. Specjaliści bardzo często polecają popularny Sudocrem na odparzenia, który jest idealny nie tylko u najmłodszych, ale też świetnie sprawdza się w przypadku dojrzałej skóry. 

Dlaczego podczas NTM dochodzi do podrażnień skóry?

Podczas noszenia pieluchomajtek i jednoczesnego, niekontrolowanego wycieku moczu dochodzi do bezpośredniego zetknięcia się płynu ze skórą. Jeśli ten kontakt będzie zbyt długi, amoniak zawarty w moczu zacznie podrażniać naskórek, jednocześnie powodując jego powolną degradację. Pieluchomajtki, chłonąc wilgoć, powiększają też swoją objętość w nieznaczny, ale wystarczający sposób, aby móc powodować niebezpieczne dla skory otarcia. Ponadto warto pamiętać, że wilgotna skóra jest znacznie bardziej podatna na uszkodzenia, niż skora sucha, a jest to główny efekt schorzenia, jakim jest nietrzymanie moczu. Przyczyny wystąpienia podrażnień to więc głównie zbyt długi okres noszenia pieluchomajtek, ale też i wrażliwa skóra.

Sudocrem na odparzenia to idealny sposób na poradzenie sobie z tym problemem od razu wtedy, gdy zaczyna się pojawiać. Dlaczego? Ponieważ krem na odparzenia z takim składem zawiera szereg aktywnych składników wspierających regenerację podrażnionej skóry. 

Jak leczyć odparzenia w zaciszu domowym?

Jeżeli podczas noszenia pieluchomajtek pojawiają się podrażnienia, krem na odparzenia, taki jak Sudocrem, będzie koniecznością. Na szczęście leczenie tego rodzaju problemów może być prowadzone w domu. Sudocrem na odparzenia to produkt, który dzięki swoim właściwościom jest w stanie zahamować miejscowe zaognianie się skóry, jednocześnie ją regenerując. Ze względu na swój skład, Sudocrem na odparzenia działa przede wszystkim osuszająco i ściągająco, ale również przeciwzapalnie, przeciwświądowo i antyseptycznie, czyli tak, jak powinien działać krem na odparzenia.

Nietrzymanie moczu przyczyny może mieć różnie, ale wynikające z tego problemu podrażnienia skóry zwykle będą podobne. Korzystanie w domowym zaciszu z dobrych środków jest podstawą do wsparcia sytuacji. Sudocrem na odparzenia to więc coś, co warto mieć w swojej domowej apteczce na ewentualność wystąpienia podrażnień tego, lub podobnego rodzaju.