Sprzęt używany podczas zabiegów stomatologicznych musi być niezwykle precyzyjny. Odpowiednie materiały i urządzenia pozwalają dentyście na osiągnięcie oczekiwanego rezultatu i dostarczenie usługi na najwyższym poziomie. Na wysokiej jakości produktach dostępnych na rynku zyskuje nie tylko klient. Dobre narzędzie pracy powinno być także wygodne w użyciu. W końcu ergonomia pracy jest niezwykle ważna. Specjalista stomatolog nawet przez kilka godzin dziennie korzysta z dostępnych narzędzi.
Technologia się rozwija
Z biegiem lat lekarze stomatolodzy mają dostęp do coraz to nowoczesnej technologii. Rozwiązania są praktycznie w ciągłym rozwoju. Technologia pozwala na tworzenie nowych materiałów – bardziej trwałych, łatwiejszych w implementacji a czasami nawet tańszych od dotychczas używanych. Korzystanie z nowoczesnych materiałów dentystycznych możliwe jest także dzięki rozwojowi maszyn stomatologicznych. Oferowany sprzęt wysokiej jakości pozwala na wykorzystanie nowo odkrytych funkcji w celu poprawienia higieny w gabinecie a także pomaga osiągnąć komfort przy pracy.
Sprzęt stomatologiczny a schorzenia
Stomatologia, jako dziedzina związana z leczeniem, również jest w fazie dynamicznego rozwoju. Specjaliści mając do dyspozycji nowoczesne gabinety mogą przeprowadzać skomplikowane zabiegi i operacje. Nawet takie, które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe do przeprowadzenia w gabinecie lekarskim a nawet na sali operacyjnej. To daje szansę osobom, które cierpią na nagłe i przewlekłe choroby związane z dziąsłami czy uzębieniem. Wizyta, czasem kilka wizyt może spowodować nie tylko zatrzymanie rozwoju choroby ale także całkowite wyleczenie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom w trakcie zabiegów zachowane są wysokie standardy bezpieczeństwa, stąd rzadziej dochodzi do powikłań pozabiegowych.
Gdzie szukać sprzętu odpowiedniej jakości?
Sprzęt z oznaczeniem dużego i znanego producenta nie daje pewności, że jest niezawodny i spełni nawet największe oczekiwania. Dlatego niekoniecznie powinniśmy kierować się tylko marką na urządzeniu podczas ich zakupu lub leasingu. Dobry dostawca sprzętu powinien mieć w ofercie także szkolenia z używania urządzeń opartych na nowych technologiach. Dostarczenie sprzętu nie powinno kończyć współpracy pomiędzy gabinetem a sprzedawcą. W końcu nie każde urządzenie działa na tych samych zasadach, tym bardziej jeżeli jest to technologia wcześniej nieużywana w danym gabinecie stomatologicznym.
Kogo zaopatruje się w nowoczesny sprzęt stomatologiczny?
Nie tylko lekarz spotykany w gabinecie dentystycznym jest odbiorcą takich rozwiązań. Z oferty mogą skorzystać specjaliści, którzy zajmują się jamą ustną – chodzi tutaj nie tylko o chirurgów szczękowych ale także przede wszystkim o ortodontów, protetyków czy specjalistów z dziedziny endodoncji.
Dezynfekcja narzędzi na najwyższym poziomie
Każdy zabieg stomatologiczny rozpoczyna się od przeglądu uzębienia. Nawet podczas kontroli używa się kilku rodzajów narzędzi dentystycznych. Konieczne jest, aby były sterylne. Na ich powierzchni nie powinny znaleźć się drobnoustroje czy bakterie pochodzące z powietrza lub co gorsza z jamy ustnej poprzednich pacjentów. W tym celu stosuje się urządzenia do sterylizacji. Bardzo dobrym wyborem będzie sprzęt klasy premium, tzw. Multisteril. Urządzenie nie tylko dezynfekuje sprzęt stomatologiczny, ale także myje i osusza. Pozwala na skrócenie czasu sterylizacji, uzyskując świetny efekt w bardzo krótkim czasie. Pozbywamy się ryzyka skażenia narzędzi, co nie tylko jest pozytywną funkcją Multisterila ale także koniecznością przy tego typu działaniach.
Dokładność pracy dzięki nowej technologii
Precyzja wykonania jest równie ważna co bezpieczeństwo podczas zabiegu. Niedokładnie wykonane nawiercenie, niedokładne wyczyszczenie zęba czy nałożenie plomby może powodować większe problemy niż tylko uczucie niewygody u pacjenta. Źle wykonana praca może skutkować nawet koniecznością usunięcia elementów uzębienia. W stomatologii używa się bardzo dokładnych piaskarek działających na zasadzie abrazji. Taki sprzęt stomatologiczny pozwala nie tylko na usunięcie kamienia, nalotu czy szkliwa zęba. Po takim procesie jest w stanie zmatowić interesujący dentystę obszar. Precyzja powinna być chirurgiczna, ponieważ urządzenie o takiej mocy może uszkodzić większą część zęba, zęby sąsiadujące, dziąsło czy nawet kość szczękową.