× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
maska
Informacje

O czym pamiętać przy zakupie maski na twarz?

Popularność masek ochronnych na twarz w ostatnim czasie znajduje się na absolutnym szczycie, a wszystko za sprawą pandemii i wprowadzonych w związku z nią obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Jest to niespotykana dotychczas sytuacja, gdyż zarażenie koronawirusem może odbywać się w momencie, gdy nie mamy żadnych objawów. Z tego powodu bardzo ważne jest przestrzeganie obostrzeń nawet jeśli nie czujemy się na co dzień chorzy.

Trzeba bowiem pamiętać, że młodzi ludzie radzą sobie z tego typu wirusami przeważnie bez większych problemów. Niestety u starszych osób o słabszym układzie odpornościowym może dochodzić do różnego rodzaju powikłań. Mając zatem na uwadze zdrowie a nawet życie otaczających nas ludzi powinniśmy skrupulatnie zakładać maskę udając się w miejsca, w których znajdują się skupiska ludzi.

Czy powinniśmy nosić maski?

Wielu ludzi uważa, że nie ma potrzeby noszenia masek ani stosowania się do obecnych obostrzeń. Zarówno w internecie, jak i w codziennych dyskusjach można spotkać się ze sceptycznym podejściem do obecnej pandemii. Takie podejście jest jednak bardzo nieodpowiedzialne i może doprowadzić do wzrostu ilości zakażeń. Każda osoba w obecnej sytuacji powinna wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, lecz również za innych ludzi.

Warto pamiętać, że wirus SARS-CoV-2 potrzebuje „środka transportu” to rozprzestrzeniania się, dlatego czarne maski na twarz chronią przed zawiesiną wilgoci w powietrzu, w której właśnie mogą znajdować się patogeny. Maska o odpowiedniej gramaturze zatrzymuje cząsteczki wody na powierzchni, co sprawia że wirusy nie mogą przedostać się do zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że po pewnym czasie materiał może przesiąknąć, dlatego maskę należy wymieniać na nową po 2 godzinach użytkowania.

Jak pielęgnować maskę na twarz?

Warto pamiętać, że prawidłowe użytkowanie maski ochronnej to gwarancja bezpieczeństwa dla nas samych, bliskich i osób przebywających w pobliżu. Maski od producenta Safe Mask pozwalają na wielokrotne użytkowanie za sprawą możliwości prania w temperaturze nawet 90 stopni Celsjusza.

Ciekawą praktyką jest spryskiwanie masek na twarz specjalnymi preparatami na bazie alkoholu. W przypadku oferowanych przez Safe Mask produktów, bezpieczeństwo użytkowania zapewnia spryskanie masek jonami srebra Ag124+. Ich działanie polega na niszczeniu wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii, jak również innych patogenów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą producenta. Zapewniamy atrakcyjne ceny przy większych zamówieniach, jak również szybki czas realizacji zamówienia, które realizowane są od ręki.