× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
olej słonecznikowy
Dieta

Olej słonecznikowy – właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne w jednej butelce!

Perfekcyjny wygląd i doskonałe samopoczucie – to właśnie o tym marzą kobiety! Okazuje się, że nie tylko one! Zanim sięgniesz po kolejne drogeryjne kosmetyki albo suplementy diety, koniecznie sprawdź zawartość Twoich kuchennych szafek! Sięgnij po olej słonecznikowy. Właściwości, jakie go cechują, zaskoczą Cię zarówno w kuchni, jak i w łazience.

Jaki olej słonecznikowy warto wybrać?

Olej olejowi nierówny, jak zatem wybrać ten najkorzystniejszy dla zdrowia i urody? Decydując się na olej słonecznikowy, możesz wybrać produkt rafinowany lub nierafinowany. Różnią się od siebie sposobem pozyskiwania, a w konsekwencji – obecnością substancji odżywczych. Olej rafinowany to olej tłoczony na ciepło, nierafinowany, na zimno – to właśnie on ma bogatszy i korzystniejszy dla zdrowia skład. Olej tłoczony na zimno charakteryzuje się intensywną barwą, smakiem i zapachem.

Olej słonecznikowy najczęściej można znaleźć w kuchni. Często jest niezastąpionym składnikiem potraw, jednak, by nie szkodził, należy właściwie go wykorzystywać. Jakie są główne zasady?

– Olej słonecznikowy cechuje się niskim punktem dymienia, co w praktyce oznacza, że nie może być wykorzystywany do smażenia;

– Olej słonecznikowy najkorzystniej jest wykorzystywać na zimno, na przykład jako dodatek do sałatek;

Olej słonecznikowy – właściwości zdrowotne

Właściwie wykorzystywany olej słonecznikowy wykazuje właściwości korzystne dla zdrowia. Przekonaj się, ile możesz zyskać, dodając go regularnie do przyrządzanych potraw!

Olej słonecznikowy nierafinowany, ze względu na swój bogaty skład:

– wspomoże Twoją walkę z cholesterolem, skutecznie pomagając obniżyć jego poziom;

– przyczyni się do zahamowania rozwoju zmian miażdżycowych;

– pomoże Ci skutecznie oczyścić organizm, wspomagając proces usuwania toksyn;

– wspomoże redukcję stanów zapalnych układu trawiennego;

– zatroszczy się o Twój układ krwionośny;

Pamiętaj jednak, by, jak we wszystkim, także w spożywaniu oleju słonecznikowego zachować zdrowy umiar. Zbyt duża ilość produktu w diecie może mieć niekorzystne dla Ciebie konsekwencje.

Olej słonecznikowy – właściwości kosmetyczne i pielęgnacyjne

Olej słonecznikowy warto mieć nie tylko w kuchni! Sprawdź jakie korzyści przyniesie Ci wykorzystanie go w codziennej pielęgnacji!

– pomoże Ci w regulacji wydzielania sebum i walce z trądzikiem;

– przyczynia się do spowolnienia starzenia się skóry, ujędrnia ją i nawilża;

– stosowany na włosy przywraca im blask i sprężystość;

O tym, w jaki sposób wykorzystasz olej słonecznikowy w łazience możesz zdecydować samodzielnie! Pamiętaj, że może on być bazą albo głównym składnikiem domowych kosmetyków.