× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
ortodonta
Jama ustna

Ortodonta – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Piękny uśmiech i perfekcyjny zgryz to marzenie wielu osób. Niektórzy jednak zwlekają one z wizytą u ortodonty: poniekąd ze strachu, poniekąd z niewiedzy. Pierwsza sytuacja to po prostu kwestia przełamania lęku. W drugiej także można sporo zaradzić, dowiadując się, w jaki sposób prowadzi wizyty konkretny ortodonta. Łódź jest pod tym względem sprzyjającym miastem, ponieważ dostępność gabinetów jest szeroka i z pewnością każdy znajdzie dogodne dla siebie warunki. Jak się przygotować do pierwszego spotkania z ortodontą?

1. Kiedy umówić się na wizytę u ortodonty?

2. Ortodonta – Łódź i okolice. Jak wybrać?

3. Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

W zależności od potrzeb można zdecydować się na rozmaite udogodnienia, jakie oferuje ortodonta. Łódź pozwala skorzystać na przykład z gabinetów dopasowanych do wymagań dzieci.

Kiedy umówić się na wizytę u ortodonty?

Krzywy zgryz to nie tylko kwestia estetyczna. Nierówne zęby mogą nasilać dolegliwości związane z osadzaniem się kamienia nazębnego, ścieraniem zębów, rozwojem próchnicy i innych chorób. W skrajnych przypadkach efektem jest nawet nieprawidłowe przeżuwanie pokarmu, utrudnione oddychanie czy wady wymowy. Przyczyn prowadzących do gabinetu ortodonty jest mnóstwo. Najczęściej chodzi o wygląd, ale wskazaniem mogą być również:

  • deformacje zgryzu, przodogryz lub tyłogryz,
  • nieprawidłowe ustawienie uzębienia (rozsunięcie lub stłoczenie zębów),
  • częste zgrzytanie zębami, zwłaszcza w nocy,
  • ścieranie się zębów,
  • wady wymowy,
  • zaplanowane leczenie protetyczne,
  • skierowanie od stomatologa albo lekarza innej specjalizacji.

Ortodonta – Łódź i okolice. Jak wybrać?

Proces leczenia ortodontycznego jest długotrwały: trwa z reguły kilka lub kilkanaście miesięcy. Dlatego tak ważne jest, aby atmosfera panująca w gabinecie oraz osoba samego lekarza wzbudzała zaufanie i komfort. To jednak nie wystarczy, by leczenie było skuteczne. Jak więc wybrać ortodontę? Warto korzystać z rekomendacji, szczególnie osób znanych nam osobiście. Godny zaufania jest ten lekarz, który przeprowadza ze swoim pacjentem szczegółowy wywiad i podchodzi do tego holistycznie. Zgryz może mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego lub pokarmowego, dlatego o te aspekty także trzeba zadbać.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

Dobry ortodonta to ten, który podczas pierwszego spotkania, po przeprowadzeniu wywiadu, przygotuje szczegółowy plan leczenia. Pierwsze badania są zawsze nieinwazyjne i bezbolesne. Obejmują ocenę twarzy i uzębienia, a także wykonanie gipsowego modelu i zdjęć rentgenowskich. To na tej podstawie powstaje plan, dzięki któremu pacjent będzie miał świadomość kolejnych czekających go kroków.