× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
peruki damskie
Informacje

Peruki damskie a kobiecość

Coraz więcej kobiet decyduje się na noszenie peruk. Kierują się one wieloma względami – stres, łysienie plackowate, łysienie genetyczne, łysienie po chemioterapii, zniszczone włosy przez fryzjera lub intensywne zabiegi modelujące / koloryzujące mogą sprawić że dobrych i pięknych włosów będzie na głowie mniej. Czasami też decydujemy się na peruki z powodów prostszych – chcemy poprawić swój wygląd, podobać się bardziej mężowi czy też szukamy odmiany.

Pomimo że każda z nas kierowana jest innymi powodami, szukamy tego samego – wyglądu który przywróci nam pewność siebie oraz podkreśli kobiecość. Czy peruki i tupety są dobrym wyborem? Tak, pod warunkiem że są wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie przesuwają się oraz zapewniają komfort noszenia.

Przez ostatnie 15 lat rynek peruk i tupetów w Polsce rozwijał się bardzo dynamicznie – obraz z filmu Ms. Doubtfire z jednokolorową, spadającą i palącą się peruką odszedł w zapomnienie – dzisiejsze peruki syntetyczne często są odporne na ciepło a czepki z których wykonany jest czepek są wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów i posiadają paski regulujące w rozmiarach od dziecięcego do męskiego. Kolory i fryzury peruk dostępnych na rynku dzisiaj również poszły do przodu. Peruki blond z odrostem, peruki ombre, peruki kręcone, brązy, rude, popielate, falowane.

Wyróżnia się 3 rodzaje peruk:

  • Peruki naturalne – wykonane z włosów 100% naturalnych,
  • Peruki syntetyczne – wykonane z włosów syntetycznych,
  • Peruki mieszane – wykonane w 50% z włosów naturalnych i w 50% z włosów syntetycznych.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety – na przykład, peruki naturalne są niezwykle lekkie i wytrzymałe, aczkolwiek są droższe od peruk syntetycznych. Natomiast peruki syntetyczne są przystępne cenowo aczkolwiek cięższe i nie zawsze można je stylizować na ciepło. Przy wyborze odpowiedniej peruki warto zajrzeć do poradnika hairly.pl – znajdziemy tam solidną dawkę porad na co zwracać uwagę przed zakupem peruki oraz czym konkretnie różnią się między sobą.

Naturalne Tupety clip in są natomiast pierwszą deską ratunku dla kobiet tracących włosy na czubku głowy. Włosy są przyszywane ręcznie na specjalny oddychający materiał zwany bazą która posiada system spinek – dzięki nim aplikujemy tupety samodzielnie oraz bezpiecznie – tupet zaaplikowany na spince gwarantuje stabilność i komfort noszenia. Tupety występują w różnych rozmiarach baz, długościach i kolorach. Można też je dowolnie stylizować. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów zagęszczania włosów, nie niszczą struktury włosów już istniejących i cebulek włosowych.

W trakcie wybierania peruki / tupetu warto zajrzeć do sklepu „hairly.pl – peruki naturalne / syntetyczne / tupety clip-in”. Znajdziemy tam szeroki asortyment peruk oraz tupetów w przystępnych cenach wsparcie specjalistów z 6 letnim doświadczeniem. A w przypadku braku interesującego produktu, specjaliści z hairly.pl posiadają kwalifikację aby wykonać dla Państwa perukę / tupet na zamówienie oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.