× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
poduszki ortopedyczne
Informacje

Poduszki ortopedyczne do spania – dlaczego warto?

Sen to jeden z najważniejszych elementów mających bardzo duży wpływ na całokształt zdrowia człowieka. W wielu przypadkach jednakże jakość owego snu pozostawia bardzo wiele do życzenia. W głównej mierze przez to, że człowiek śpi na niewłaściwym materacu lub też stosuje niewłaściwe poduszki do spania.

Ból pleców i ból kręgosłupa to zjawisko, które pojawia się coraz częściej. Na domiar złego takie zjawisko pojawia się u coraz młodszych osób. Oczywiście istnieje pewne rozwiązanie takiej sytuacji, a jest nim chociażby sięgnięcie po specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania. W sklepach, a w zasadzie to w sklepach medycznych można zakupić poduszki ortopedyczne dla osób śpiących w różnych pozycjach, poduszki w różnych kształtach oraz różnych rozmiarach. Nie każda poduszka będzie miała taki sam wpływ na każdą osobę, a odpowiedni dobór rozmiaru poduszki ma kluczowe znaczenie dla uzyskiwanych rezultatów.

Dlaczego poduszki ortopedyczne?

Koszt zakupu profesjonalnej poduszki ortopedycznej do spania nie jest niski, ale jest to coś, na co warto wydać nieco więcej pieniędzy. Poduszka ortopedyczna do spania to produkt specjalistyczny. Dlatego też nie należy go kupować w jakimkolwiek miejscu, ale w specjalistycznych sklepie medycznym. Poduszki ortopedyczne są wykonane ze specjalistycznego materiału. Wyróżnia się w tym względzie produkty wykonane z pianki termoplastycznej oraz z pianki poliuretanowej. Te drugie są nieco tańsze, ale też ich jakość jest niższa.

Poduszki ortopedyczne do spania wykonane z pianki termoplastycznej dopasowują się swoim kształtem do ciała danej osoby, dzięki czemu ta osoba niemalże idealnie jest ułożona na łóżku. Dlaczego warto sięgać po poduszki ortopedyczne do spania? Na pewno z uwagi na uzyskiwane rezultaty. Poduszki ortopedyczne do spania powodują że:

  • zniesiony jest nacisk poszczególnych kręgów oraz krążków międzykręgowych na siebie
  • zniesione jest napięcie mięśniowe, a te są przez cały czas rozluźnione
  • odciążony jest każdy z odcinków kręgosłupa, a zwłaszcza odcinek szyjny
  • usunięty jest ból kręgosłupa, a człowiek budzi się rankiem bardziej wyspany

Rodzaje poduszek ortopedycznych do spania

Dobór poduszki pod względem rozmiaru oraz kształtu jest jednym z istotnych elementów. Zbyt mała poduszka nie będzie właściwie dolegać do poszczególnych elementów ciała, kręgosłupa, a tym samym nie będzie stanowiła odpowiedniego podparcia dla owej części ciała. Poduszki ortopedyczne do spania – jak już to wspomniano – są produktami wykonywanymi ze specjalistycznej pianki.

Pianka termoplastyczna idealnie jest w stanie dopasować się do kształtu każdego ciała i dlatego jest produktem znacznie bardziej polecanym. Zakupu powinno dokonywać się tylko i wyłącznie w profesjonalnym sklepie medycznym z uwagi na to, że w tym miejscu znajdują się produkty posiadające odpowiednie certyfikaty zgodności. Poza tym w takim miejscu można zetknąć się z odpowiednim doradztwem w zakresie doboru poduszki ortopedycznej, a to jest jedna z kluczowych kwestii. W niektórych innych sklepach cena poduszki ortopedycznej – jak się ją określa – jest niższa, jest atrakcyjna, ale tak naprawdę nie będzie wówczas skuteczna.

Poduszki ortopedyczne do spania są produktem, który współcześnie jest dosyć popularny. Są to produkty, które mogą zarówno pomóc pozbyć się bóli pleców, uporczywych bóli kręgosłupa, ale z drugiej strony również mogą zapobiegać bólom pleców, mogą zapobiegać niewłaściwej postawie. Można po nie sięgnąć niemalże w każdym wieku wyłączając z tego najmniejsze dzieci, które zasadniczo nie powinny stosować żadnych poduszek do snu.

W obliczu problemów z bólem pleców nie należy długo zwlekać, ale należy jak najszybciej sięgnąć po pomoc w postaci poduszek ortopedycznych do spania, w postaci specjalistycznych poduszek ortopedycznych. Specjalistyczny produkt przeznaczony dla osób młodszych, starszych, wykonujących zróżnicowane zawody, prowadzących zróżnicowany tryb życia, ale borykających się w tym wszystkim z narastającym bólem kręgosłupa, bólem pleców.