× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Pompy insulinowe
Informacje

Pompy insulinowe – 3 rzeczy, które należy wiedzieć o cukrzycy

Cierpisz z powodu choroby, jaką jest cukrzyca? Potrzebujesz specjalistycznego sprzętu – pompy insulinowe? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

  1. Co to jest cukrzyca?
  2. Pompy insulinowe czy peny?
  3. Sklep dla diabetyków- niezbędna pomoc dla cukrzyków

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca to nieuleczalna choroba związana z metabolizmem oraz niewłaściwym stężeniem cukru (glukozy) we krwi. Spowodowana jest zaburzeniem w obrębie funkcjonowania trzustki. Trzustka z kolei to organ, który wydziela insulinę i glukagon. Pierwszy hormon odpowiada za zmniejszenie stężenia glukozy we krwi po posiłku, a z kolei drugi za wzrost poziomu cukru we krwi w okresie niejedzenia posiłków. Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu trzustki mogą powodować przewlekle bóle nóg, zmęczenie, nadmierne pragnienie i łaknienie, senność. W przypadku występowania którychkolwiek z objawów należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu wykonania badań krwi oraz moczu. Jeśli natomiast wykryto już u Ciebie chorobę taką jak cukrzyca, zastanów się nad inwestycją w pompy insulinowe.

Pompy insulinowe czy peny?

Pompy insulinowe jak i peny to niezbędne rozwiązanie dla diabetyków. Ogromnym i niewątpliwym plusem, jakie oferują pompy insulinowe to możliwość rozłożenia przyjmowanej dawki insuliny w okresie czasu. Oznacza to, że, po konsultacji z lekarzem, możesz ustawić w taki sposób pompy insulinowe, aby współgrały one z Twoim rytmem dobowym, intensywnością ćwiczeń, a także stężeniem cukru we krwi. To niezwykle ważne w przypadku cukrzycy. Kupując pompy insulinowe, upewnij się, że są one dopasowane do użytkownika. Obecnie na rynku istnieje wiele ułatwień gwarantujących satysfakcję diabetyków, np. alarmy ostrzegające o zatorze w cewniku, dźwiękowe i wibracyjne sygnały, bardzo dokładne pomiary. Ponadto urządzenia są bardzo lekkie oraz małe, co sprawia, że użytkownik chory na cukrzycę czuje się pewnie i komfortowo.

Sklep dla diabetyków – niezbędna pomoc dla cukrzyków

Osoby doświadczone chorobą taką jak cukrzyca potrzebują specjalistycznego sprzętu, a także produktów niezbędnych w kuchni. W końcu dieta, ruch oraz leki to podstawa w przypadku diabetyków. Wszelkie niezbędne produkty i pomocne znajdziesz w dostosowanym miejscu – sklep dla diabetyków. Sklep dla diabetyków gwarantuje szeroki wybór książek, produktów, a także sprzętu, np. pompy insulinowe. W sklepie dla diabetyków znajdziesz produkty oraz urządzenia niezbędne zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Zadbaj o siebie i bliskich przy współpracy ze sprawdzonym, specjalistycznym sklepem.

reklama diabetyk24.pl

Materiał przygotowany we współpracy z naszym partnerem – sklep diabetyk24.pl