× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
zdrowie pracowników
Informacje

Jak dbać o zdrowie pracowników? Praca siedząca a masaże biurowe

W większości firm zdecydowanie dominuje praca przed komputerem. Im więcej czynności jesteśmy w stanie zautomatyzować z wykorzystaniem komputerów, im więcej danych potrafimy przechowywać na dyskach, a nie w segregatorach, tym prężniej działamy, a nasza praca przyspiesza. Komputerowe możliwości zarządzania danymi są niemożliwe do osiągnięcia dla ludzkich rąk, za to współpraca człowieka z najnowszymi technologiami napędza pracę. Mimo tych wszystkich zalet praca siedząca nie służy naszemu zdrowiu. Ergonomia pracy wciąż się rozwija wraz z postępem technologicznym i podaje nam nowe zasady, które obejmują dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy. Wyższa efektywność pracowników to również ich dobre samopoczucie i należyty odpoczynek. Sprawdź, jak działają pakiety corporate wellness.

Benefity dla pracowników, które przynoszą efekty dla pracodawcy

Nie trzeba wchodzić w zagadnienia związane z zatrudnieniem, aby wiedzieć, że odpowiedni odpoczynek i relaks sprzyja naszej efektywności w pracy. Przecież nikt nie jest w stanie pracować na najwyższych obrotach przez najbliższe 12 godzin, kiedy ledwie przespał ostatnią noc. Praca przed komputerem niesie ze sobą więcej zagrożeń niż jedynie zmęczenie. Nieznośny ból kręgosłupa, który towarzyszy wielu osobom siedzącym w jednej pozycji przez wiele godzin, może znacznie obniżyć efektywność pracowników.

O tym, jak dbać o zdrowie pracowników, powinna wiedzieć każda szanująca się firma. Benefity dla pracowników, które zaowocują na wielu polach, może rozpocząć masaż dla firm kraków. Masaże biurowe to rewolucyjny pomysł przeniesienia relaksu jako pakiety corporate wellness prosto do miejsca pracy. Żeby z niego skorzystać, nie trzeba dojeżdżać wielu kilometrów, a przecież wiadomo, że wówczas z masażu skorzystałoby zaledwie kilka osób, bo jak przetransportować na chwilę relaksu całe biuro? To dlatego masaż biurowy kraków planuje się w tym samym budynku, w którym pracuje cały Twój zespół. Jedyne, co na pewno się przyda, to osobne wygospodarowane pomieszczenie na masaże biurowe, żeby móc postawić na prawdziwy odpoczynek.

Ergonomia pracy a opinia o pracodawcy

Wyższa efektowność pracowników to niewątpliwy zysk dla pracodawcy, który zapewnił dobre warunki i zadbał o odpowiedni odpoczynek całego zespołu. Tymczasem takie podejście przynosi znacznie więcej korzyści. Zadowoleni pracownicy, którzy widzą, że ich wkład pracy jest doceniany, czują się indywidualnie wyróżnieni. Pracownik nie tylko zbiera w sobie siłę, kiedy masaże biurowe pomogą mu odpocząć. On zmienia także całkowicie swoje nastawienie do pracodawcy, który zrobił w jego stronę ogromny gest wdzięczności za jego wysiłek.

Lojalni pracownicy są tam, gdzie pracodawca oferuje dobre warunki współpracy. Jeżeli czują się oni docenieni, to nawet w momencie rozwiązywania umowy zachowają dobrą opinię o firmie. To przekłada się bezpośrednio na mniej zwolnień, więcej kandydatów na wolne stanowiska i szerzące się dobre słowa na temat takiego pracodawcy. Wyższa efektywność pracowników jest zatem jedynie szczytem góry lodowej wszystkich korzyści, które rozpoczynają wprowadzane do firmy benefity dla pracowników.

Dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy, czyli co daje zdrowy pracownik

Praca przed komputerem, czyli po prostu praca siedząca, nie jest dla człowieka niczym zdrowym. Nawet najlepsze krzesło biurowe nie zastąpi nam przerwy i chwili relaksu. Najczęstszym problemem dla pracowników biurowych jest uciążliwy ból kręgosłupa. Kiedy pojawi się on raz, zwykle oznacza to, że tak szybko się go nie pozbędziemy. Potrzebne jest dbanie o zdrowie i kręgosłup w pracy, bo skupienie się na sobie jedynie poza nią, nie przyniesie zbyt dużych efektów, jeżeli jest to głównie praca siedząca i to w niej tkwi problem.

Jak dbać o zdrowie pracowników? Zapewnić im warunki, na które sam chętnie byś się zgodził. Pozwól im czuć się naprawdę dobrze i w pełni skorzystać z należnych im przerw. Sprawdź pakiety corporate wellness i wybierz masaże biurowe, które sprawią, że praca przed komputerem przestanie być obciążeniem.

Materiał przygotowany we współpracy z naszym partnerem – Bodywell.pl