× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
yerbamate
Dieta

Prozdrowotne właściwości Yerba Mate – garść ciekawych informacji

Pochodząca z Ameryki Południowej Yerba Mate zyskuje w naszym kraju stale rosnącą popularność. I nie ma w tym nic dziwnego! W końcu Yerba znana jest ze swoich pobudzających właściwości, które w przeciwieństwie do kawy lub puszkowanych energetyków, dodają nam energii przez długie godziny. Jednak nazwanie Mate jedynie “napojem energetyzującym” jest ogromnym niedopowiedzeniem. Okazuje się, że paragwajski napar wykazuje bardzo wiele prozdrowotnych właściwości, o których warto powiedzieć nieco więcej. Być może po przeczytaniu poniższego tekstu zdecydujesz się na włączenie Yerby do swojej codziennej diety – przekonajmy się!

Wysoka zawartość witamin i minerałów

Wśród właściwości Yerba Mate nie może zabraknąć wzmianki o witaminach i minerałach, które zawiera. A jest ich naprawdę sporo! Wśród witamin możemy wymienić pozycje takie jak: witamina C, witamina B12, witamina B9 (kwas foliowy), witamina B6, witamina B5, witamina B3, witamina B2 oraz witamina B1. W Mate nie brak także minerałów. Znajdziemy w niej: cynk, sód, magnez, wapń, fosfor, żelazo i potas. Jak widać paragwajski napar jest doskonałym źródłem cennych mikroelementów, które wpływają na nasze zdrowie i ogólną kondycję. A to jeszcze nie wszystko!

Yerba Mate pomaga zwalczać wolne rodniki

Wolne rodniki mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób oraz przyspieszają procesy starzenia się naszego organizmu. Warto wobec tego zadbać o to, by było ich jak najmniej! Z pomocą przychodzą nam właściwości Yerba Mate, która jest skutecznym antyoksydantem. Dzięki regularnemu popijaniu tego napoju możemy realnie wpłynąć na nasze zdrowie i urodę.

Yerba doceniana jest także przez osoby, które chcą zachować smukłą sylwetkę. Mate nie tylko pobudza do działania i podejmowania aktywności fizycznej, ale także ogranicza ilość tłuszczu, który gromadzi się w naszych komórkach tłuszczowych. Oprócz tego pomaga uzyskać poczucie sytości i wykazuje działanie oczyszczające (głównie moczopędne). Dzięki niej odpowiednio nawodnimy organizm bez “wypłukiwania” ważnych mikroelementów.

Na koniec należy rozprawić się z mitami. Jeszcze kilka lat temu w internecie przewijały się głosy, jakoby Yerba Mate była szkodliwa, a popijanie paragwajskiego naparu miałoby zwiększać ryzyko wystąpienia… nowotworu. Oczywiście w żadnym wypadku nie były to głosy rozsądku 🙂 Naukowcy już dawno rozprawili się ze wszystkimi podobnymi mitami, a co więcej określili właściwości Yerba Mate jako jednoznacznie sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu!