× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
nowoczesny aparat CPAP
Układ oddechowy

ResMed AirSense 10 AutoSet – nowoczesny aparat CPAP

AirSense 10 AutoSet marki ResMed to automatyczny aparat CPAP gwarantujący najwyższą jakość terapii obturacyjnego bezdechu sennego. Wyposażony w liczne innowacyjne rozwiązania pozwala pozbyć się problemu zaburzeń oddychania w czasie snu, a jednocześnie zapewnia pełen komfort leczenia. Co warto o nim wiedzieć?

Aparaty CPAP w leczeniu OBS  

Obturacyjny bezdech senny, najczęstsza postać bezdechu nocnego, powodowany jest zatrzymaniem przepływu powietrza przez górne drogi oddechowe, pomimo wytężonej pracy płuc. Blokadę tworzą wiotczejące mięśnie gardła i język, które zapadają się, częściowo lub całkowicie uniemożliwiając swobodne zaczerpnięcie oddechu.

Najłatwiej rozpoznawalnym objawem OBS jest głośne chrapanie. Typowe jest również wielokrotne wybudzanie się w ciągu nocy (czego śpiący zazwyczaj nie pamięta), dochodzi również do niedotlenienia oraz podwyższenia ciśnienia krwi. Osoby cierpiące na bezdech zmagają się z notoryczną sennością w ciągu dnia, skarżą się także na bóle głowy i trudności z koncentracją. Udowodniono również, że są bardziej narażone na poważne choroby ogólnoustrojowe, m.in. problemy ze strony układu sercowo-naczyniowego oraz udar mózgu.

Leczenie OBS jest konieczne – zarówno ze względu na kondycję zdrowotną osoby, której bezpośrednio dotyczy problem, jak i jej bliskich, narażonych na zaburzenia snu wynikające z chrapania partnera. Najbardziej efektywną formą terapii jest stosowanie aparatów CPAP utrzymujących dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych.

Jednym z polecanych urządzeń jest AirSense 10 AutoSet – automatyczny aparat CPAP marki ResMed specjalizującej się w cyfrowych rozwiązaniach technologicznych w zakresie urządzeń medycznych.

AirSense 10 AutoSet – zmiennociśnieniowy aparat CPAP

Aparat na bezdech senny AirSense 10 AutoSet został wyposażony w szereg zaawansowanych funkcjonalności, dzięki którym nie tylko przywraca prawidłową ciągłość snu, poprawiając jakość codziennego życia, ale także pozwala na bieżąco kontrolować efektywność terapii.

ResMed AirSense 10 AutoSet - esklep.brandvital.eu
ResMed AirSense 10 AutoSet – esklep.brandvital.eu

Aparat AirSense 10 AutoSet to automatyczny aparat CPAP. W przeciwieństwie do aparatów stałociśnieniowych urządzenie monitoruje sen pacjenta i na bieżąco dostosowuje swoje parametry do jego potrzeb – podwyższa wartość ciśnienia w odpowiedzi na epizody bezdechu lub obniża je, kiedy te nie występują.

Sprawdź aparat CPAP w sklepie BRANDvital w promocyjnej cenie. Wejdź na https://esklep.brandvital.eu/resmedairsenseauto,3,314,1126 

AutoCPAP AirSense 10 – skuteczność i wygoda leczenia

AirSense 10 to nowoczesne urządzenie powstałe z myślą o maksymalnym komforcie osoby zmagającej się z OBS.

Ogromną zaletą jest funkcja AutoRamp. Dzięki niej zanim pacjent zaśnie oraz zaraz po przebudzeniu, czyli kiedy jest on w stanie świadomie kontrolować oddech, ciśnienie jest niższe. Znacznie poprawia to doznania podczas terapii. Podobnie jak algorytm AutoSense Response, który gwarantuje płynne wzrosty ciśnienia – zmiana jest łagodna, co zapewnia pacjentowi spokojny sen. Cenna jest w tym kontekście również funkcja ulgi oddechowej ułatwiająca moment wydechu.

Aparat CPAP AirSense 10 został wyposażony w nawilżacz HumidAir eliminujący problem nadmiernego wysychania błony śluzowej gardła i nosa. W połączeniu z podgrzewanym przewodem aparat automatycznie dobiera optymalną temperaturę powietrza dostosowaną do otoczenia oraz reguluje poziom jego nawilżenia. Dzięki temu terapia jest po prostu przyjemna.

Lista zalet aparatu do leczenia bezdechu AirSense 10 jest o wiele dłuższa. Zaawansowany aparat marki ResMed posiada:

  • funkcję RemoteAsisst – dzięki niej lekarz ma możliwość zdalnej zmiany ustawień, udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące terapii, a nawet rozwiązywania usterek technicznych;
  • funkcję AirView™ – pozwala ona na udostępnianie lekarzowi danych dotyczących terapii – specjalista może sprawdzić, czy pacjent stosuje się do zaleceń; istnieje też możliwość zapisania wszystkich informacji z przebiegu leczenia na komputerze;
  • system Easy-Breathe™ – gwarantuje bardzo cichą, niezakłócającą snu prace urządzenia, a dodatkowo czuwa nad utrzymaniem stabilności ciśnienia;
  • duży kolorowy wyświetlacz – wszystkie dane są zaprezentowane na ekranie w czytelny sposób, a nawigacja po menu (polskojęzycznym) jest bardzo intuicyjna; jasność ekranu dostosowuje się do intensywności oświetlenia w pomieszczeniu.

Aparat na bezdech AutoCPAP AirSense 10 jest lekki i poręczny, bez problemu można zabrać go w podróż, także samolotem – urządzenie spełnia wymogi FAA (Federalnej Administracji Lotnictwa).

Cena aparatu AirSense 10 AutoSet może znacząco różnić się w różnych sklepach medycznych, dlatego warto poszukać w sieci najbardziej atrakcyjnych ofert. Urządzenie można zakupić z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.