× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
podolog wrocław
Objawy chorobowe

Sposoby radzenia sobie z płaskostopiem

W dzisiejszych czasach ludzie prowadzą coraz bardziej siedzący tryb życia. Często nie jest to ich wybór, ale konieczność, ponieważ jest to wymagane od nich w czasie ich pracy. Choć wiele osób zdaje sobie z niektórych konsekwencji siedzącego trybu życia, to istnieją także takie, o których nie myśli wiele osób. Jednym z nich jest płaskostopie, które jest coraz częściej występującym problemem.

sklep podologiczny

U kogo powstaje płaskostopie?

Choć wiele osób kojarzy płaskostopie z problemem wieku dziecięcego, to jest to tylko część prawdy. Wrodzone płaskostopie rzeczywiście jest wykrywane już u dzieci, jednak dzisiaj coraz częściej spotykamy się z płaskostopiem nabytym. Może być ono wynikiem noszenia nieodpowiednich butów, a także wspomnianego wyżej siedzącego trybu życia, który sprawia, że mięśnie naszych stóp nie są odpowiednio używane, przez co stają się słabsze i przestają pełnić swoją funkcję. Dlatego też płaskostopie może być wykryte w każdym wieku, w związku z czym warto co jakiś czas powtarzać diagnostykę w tym kierunku aby upewnić się, czy od ostatniego badania nie nastąpiły jakieś zmiany, które byłyby wynikiem naszego stylu życia lub innych czynników.

sklep podologiczny

Jak radzić sobie z płaskostopiem?

Zależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy i jaki jest powód naszego płaskostopia, możemy zastosować różne metody leczenia. W większości przypadków odpowiednim wyborem będą wkładki ortopedyczne lub obuwie ortopedyczne. Oba te produkty działają na zasadzie wymuszenia odpowiedniej pracy naszej stopy poprzez właściwe jej ustawienie. Jednak aby ich działanie było skuteczne, należy dobrać je indywidualnie dla danej osoby. W tym celu najlepiej jest odwiedzić sklep podologiczny, w którym pracują osoby mające doświadczenie w dobieraniu takiego zaopatrzenia. Pomogą nam one wybrać właściwy model wkładek lub obuwia oraz poinstruują nas w jaki sposób je stosować, aby osiągnąć optymalne efekty. Wszystko to może sprawić, że sami będziemy zaskoczeni jak dobre efekty może dać stosowanie tych produktów.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach płaskostopie jest coraz częściej spotykanym problemem zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. Specjalista podolog Wrocław wykryje problem nawet w wieku młodzieńczym. Jednak warto zdać sobie sprawę, że możemy łatwy sposób poradzić sobie z tym problemem przy pomocy obuwia ortopedycznego lub wkładek ortopedycznych. Aby cieszyć się ich optymalnymi efektami, należy odwiedzić sklep podologiczny, w którym profesjonaliści w tej dziedzinie pomogą nam odpowiednio dobrać te produkty do naszych indywidualnych potrzeb oraz dadzą nam instrukcje w zakresie ich użytkowania.

sklep podologiczny