× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
liposukcja kolan
Informacje

Tłuszcz na kolanach – jak go zlikwidować?

Nawet najlepsza dieta i intensywne ćwiczenie mogą nie pomóc w zredukowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z całego ciała. Niekiedy na ciele pozostają depozyty tkanki tłuszczowej, które bardzo trudno zlikwidować. Występują one w newralgicznych miejscach np. w okolicach kolan. Tłuszcz na kolanach wygląda nieestetycznie, a na dodatek niekorzystnie wpływa na wygląd całych nóg, nawet tych najszczuplejszych. Do walki z tłuszczem na kolanach można oczywiście wykorzystać ćwiczenia i dietę. Trzeba jednak przygotować się na to, że dieta będzie długa i wyboista. Jak w tym wypadku szybciej poradzić sobie z odtłuszczonymi kolanami?

Tłuszcz na kolanach: przyczyny

Tkanka tłuszczową lubi lokalizować się w miejscach kluczowych, a zarazem trudnych do wyćwiczenia. Pozbycie się jej w tradycyjny sposób z kolan czy boczków jest bardzo ciężkie. Lokalne otłuszczenie nie reaguje bowiem na ćwiczenia i dietę. W efekcie tłuszczu jest coraz więcej, może dochodzić też do obrzęków. Te ostatnie u kobiet szczególnie często występują na nogach. Wynika to ze specyfiki krążenia krwi i limfy w tym obszarze ciała. Jako kolejną przyczynę tłuszczu na kolanach wskazuje się małą elastyczność i jędrność skóry w tym miejscu. Skóra nad kolanami jest niezwykle luźna. Tutaj trzeba jednak nadmienić, że powstaniu poduszek tłuszczowych przy kolanach sprzyja siedzący tryb życia, praca biurowa, brak regularnych ćwiczeń i niewłaściwa pielęgnacja skóry. Kiedy naskórkowi brakuje nawilżenia i odżywienia, jak ognia unika się kosmetyków i masaży, a zamiast tego bierze się długie, gorące kąpiele to pojawianie się tłuszczu nad kolanami jest tylko kwestią czasu.

To jednak nie wszystkie przyczyny otłuszczonych kolan. Jako kolejne wskazuje się:

  • utratę wagi, która sprzyja spadkowi elastyczności skóry; z problemem obłuszczonych kolan najczęściej spotykają się panie, u których waga spada szybko, a skóra w czasie kuracji odchudzającej nie jest intensywnie pielęgnowana,
  • procesy starzenia się, które zmniejszają syntezę włókien kolagenowych, co skutkuje większą tendencją do odkładania się podskórnej tkanki tłuszczowej.

Brzydkie kolana – nie bagatelizuj ich!

Tłuszcz na kolanach i luźna skóra w tej okolicy to poważny defekt estetyczny. Niestety wpływa on na wygląd całych nóg. W przypadku obłuszczonych kolan nawet szczupłe i zgrabne nogi nie będą wyglądały atrakcyjnie. To, dlatego gdy ten problem się pojawi, warto jak najszybciej poszukać pomocy w zabiegach medycyny estetycznej. Co ważne, aby pozbyć się tłuszczu z kolan, wcale nie trzeba przeprowadzać inwazyjnych i bolesnych zabiegów, które wymagają długiej rekonwalescencji czy czasowo unieruchamiają. Warszawska klinika Miracki na otłuszczone kolana proponuje liposukcje wykonywaną laserem Vaser Lipo.

Sekret zgrabnych kolan bez skalpela

Sekret zabiegu Vaser Lipo polega na wykorzystywaniu wiązki energii ultradźwiękowej. Wprowadzana jest ona pod skórę, poprzez cienki światłowód i działając delikatnie i precyzyjnie likwiduje złogi tłuszczowe, jednocześnie nie uszkadzając zdrowych, okalających komórek, nerwów, naczyń krwionośnych, tkanki łącznej. Co ciekawe, odessany w czasie zabiegu tłuszcz można ponownie wykorzystać do wymodelowania sylwetki. Sekretem skuteczności zabiegu jest też obkurczanie i ujędrnianie skóry, które nie występuje przy innych metodach liposukcji. Wszystko to sprawia, że liposukcja laserem Vaser Lipo sprawdza się nie tylko przy likwidacji tłuszczu na kolanach, ale i brzucha, talii, placów, twarzy, ud, klatki piersiowej.

Jak usuwa się tłuszcz z kolan?

Zabieg urządzeniem Vaser Lipo przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Trwa on od 2 do 5 godzin. Wymaga on przeprowadzenia wywiadu lekarskiego przed procedurą oraz wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. O przygotowaniach do zabiegu można się więcej dowiedzieć na  https://klinikamiracki.pl/. Urządzenie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową, odsysając ją z pomocą ultradźwięków. Cała procedura jest maksymalnie bezpieczna. Rekonwalescencja po zabiegu trwa 14 dni, ale nie jest szczególnie uciążliwa. Ogranicza się do noszenia ubrania uciskowego oraz stosowania masaży limfatycznych.