× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
klamki antybakteryjne
Informacje

W jakich miejscach warto zastosować klamki z powłoką antybakteryjną?

Bakterie i wirusy stają się dla nas coraz groźniejsze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak wieloma z nich spotykamy się na co dzień w przestrzeni publicznej. Wystarczy dotknąć klamki w sklepie, czy na poczcie, aby stać się transportem dla milionów drobnoustrojów i przenieść je do swojego domu. Coraz więcej mówi się o tym, jak istotna jest podstawowa higiena dłoni, które najczęściej stanowią źródło zakażenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie klamek, które pokryte są specjalistyczną powłoką antybakteryjną. Gdzie można je kupić i na czym polega ich skuteczność?

Jak działają klamki antybakteryjne?

Powłoka ta łączy działanie jonów srebra oraz substancji czynnych, wykazując silne działanie antymikriobiologiczne. Dzięki jej zastosowaniu bakterie oraz grzyby namnażają się znacznie wolniej. Długotrwałe działanie oparte jest również na opóźnionej dyfuzji substancji czynnych. Badania wykazują, że po zastosowaniu powłoki antybakteryjnej już w ciągu jednej doby, ilość bakterii zmniejsza się aż o 97%. Taki rezultat zaskakuje i wskazuje, że klamki pokryte jonami srebra najlepiej jest stosować w przestrzeni publicznej.

Najczęściej znajdują zastosowanie w miejscach takich, jak:

  • przychodnie i szpitale,
  • duże firmy i fabryki,
  • szkoły, przedszkola i uczelnie,
  • sklepy,
  • dworce,
  • hotele i pensjonaty.

Wiele osób decyduje się również na zastosowanie takich klamek we własnych domach lub w blokach mieszkalnych. Trzeba pamiętać, że klamek drzwiowych i okiennych dotyka każdy, a jednego dnia może to zrobić wiele osób. Wystarczy, że jedna z nich nie zachowa odpowiedniej higieny i będzie przeziębiona. Niekiedy infekcje przechodzimy całkowicie bezobjawowo, a więc nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że możemy zagrażać innym.

klamki antybakteryjne
Producent klamek antybakteryjnych

Gdzie można zamówić klamki z powłoką z jonów srebra?

Na świecie coraz częściej wykorzystuje się to nowoczesne rozwiązanie. W naszym kraju tylko jedna firma oferuje pokrycie swoich elementów kutych powłoka antybakteryjną z dodatkiem jonów srebra. FAM to producent znany od wielu lat i słynący z wysokiej jakości produktów. Istnieje możliwość wyboru różnych klamek, wykańczanych poprzez galwanizowanie, czy niklowanie. Firma stosuje swoją powłokę na elementach krytych farbą na mokro i proszkowaną. Gwarantuje przy tym, że działanie antybakteryjne jest długotrwale.

Klamki antybakteryjne są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i wykazują dobre właściwości dermatologiczne, co ma spore znaczenie, ponieważ dzisiaj wiele osób dotykają różnego rodzaju alergie skórne. Powłoka antybakteryjna jest również bezpieczna dla środowiska naturalnego i może być czyszczona przy pomocy rozmaitych substancji chemicznych, które powszechnie stosuje się do czyszczenia i dezynfekcji. Najczęściej takie klamki wybierane są do miejsc publicznych, jednak obserwuje się spore zainteresowanie również wśród osób prywatnych, którym zależy na zachowaniu maksymalnej higieny w swoim domu i bezpieczeństwie domowników. Antybakteryjna powłoka na klamkach zapewnia długotrwałą ochronę, a koszt wymiany klamek jest naprawdę niewielki.